16:30:48 - سه‌شنبه 20 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آموزش دانش‌آموزان راهکاری برای کاهش تلفات جانی در حوادث
معاون تربیت‌ بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گفت: آموزش دانش‌آموزان در طرح دادرس، راهکار کاهش تلفات جانی در حوادث است.  ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: ششمین دوره المپیاد آماده طرح دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) در شهرستان زنجان با حضور تیم‌های دانش‌آموزی نواحی یک و دو زنجان و […]
آموزش دانش‌آموزان راهکاری برای کاهش تلفات جانی در حوادث

معاون تربیت‌ بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش گفت: آموزش دانش‌آموزان در طرح دادرس، راهکار کاهش تلفات جانی در حوادث است. 

ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: ششمین دوره المپیاد آماده طرح دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) در شهرستان زنجان با حضور تیم‌های دانش‌آموزی نواحی یک و دو زنجان و زنجانرود در محل پایگاه امداد و نجات هلال احمر شهر زنجان برگزار شد. 

این مسئول ادامه داد: طرح دادرس از جمله برنامه‌های مشترکی است که طبق تفاهم‌نامه وزارتی بین آموزش و پرورش و هلال احمر برای آموزش مهارتهای امداد و نجات مثل احیای قلبی ـ ریوی، چادرزنی، حمل مصدوم، تخلیه اضطراری و … برای دانش‌آموزان پایه‌های هشتم دوره اول متوسطه اجرا می‌شود. 

خبر جدید  حضور قطعی 22 استان در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی

وی افزود: با توجه به وقوع زیاد حوادث طبیعی چون زلزله، سیل و … در کشور ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان یکی از راهکارهای کاهش تلفات جانی و بالا بردن روحیه و مشارکت گروهی در هنگام وقوع این گونه حوادث است. 

تاراسی خاطرنشان کرد: در جامعه امروز احتمال اطلاع از وقوع خطر کم است و هر کس باید به نوعی برای مقابله با مخاطرات آمادگی داشته باشد. در همین راستا، طرح دادرس نیز با هدف توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادی بین دانش‌آموزان اجرا می‌شود و دانش‌آموزان نقش نیروهای امدادی در مدارس را ایفا می‌کنند. 

خبر جدید  پیاده‌روی اربعین نماد وحدت جهان اسلام است

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح دادرس، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری در سطح مدارس است؛ در واقع دانش‌آموزان باید بیاموزند که در زمان وقوع حوادث، اولین اقدام، حفظ خونسردی و ایمنی خود و دومین اقدام کمک به حفظ ایمنی همکلاسی‌ها است.

خبر جدید  مدیریت هزینه در سفر!

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد