15:55:34 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص وسایل کمک توانبخشی به بیش از ۶ هزار معلول زنجانی
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی اظهار داشت: فرد معلول کسی است که معلولیت وی بر اساس نظر کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت، مورد تأیید قرار گرفته و کارت معلولیت دریافت کرده و واجد شرایط دریافت هر گونه خدمات توان‌بخشی باشد. وی گفت: بهزیستی بر اساس دستورالعمل‌های […]
اختصاص وسایل کمک توانبخشی به بیش از ۶ هزار معلول زنجانی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی اظهار داشت: فرد معلول کسی است که معلولیت وی بر اساس نظر کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت، مورد تأیید قرار گرفته و کارت معلولیت دریافت کرده و واجد شرایط دریافت هر گونه خدمات توان‌بخشی باشد.

وی گفت: بهزیستی بر اساس دستورالعمل‌های جاری خود پس از مطالعه و بررسی نیازهای افراد معلول در گروه‌های مختلف وطی فرآیند طی شده در کمیته‌های تخصصی اقدام به تأمین و توزیع وسایل و تجهیزات کمکی توانبخشی می‌کند.

خبر جدید  اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی در روستاهای هشترود

محمدی با اشاره به اینکه توسعه مراکز روزانه توانبخشی از رویکردهای مورد تاکید بهزیستی است، خاطر نشان کرد:  در استان زنجان ۱۳ مرکز روزانه توانبخشی فعال است که ارائه خدمات براساس نیازهای جامعه هدف و با حضور روانشناس، کار درمان و … صورت می‌پذیرد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: با توجه به ابلاغ اعتبارات در نه ماه سالجاری مبلغ ۳ میلیارد و ۹۱۶ میلیون ریال برای انواع وسایل کمک توانبخشی از جمله ویلچر حمام، ویلچر برقی، تشک مواج، تشک روی ویلچر، سمعک، باطری سمعک، واکر، انواع عصا و توالت فرنگی به معلولین و خانواده‌های آنان تحویل شده است.

خبر جدید  تولید ۱۰ درصد تخم مرغ کشور در آذربایجان شرقی

محمدی افزود: در ۹ ماه سال جاری اعتبارات ابلاغ شده وسایل کمک توان پزشکی بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال از سوی سازمان بهزیستی کشور بوده است.

وی گفت: بهزیستی تنها دستگاه در راستای فعالیت‌های معلولان نیست و باید دستگاه‌های متولی و فرهنگی نیز در راستای تعامل با معلولان فعالیت کنند.

خبر جدید  قرآن ، نور و هدایت

محمدی گفت: توانبخشی مجموعه‌ای است که اقدامات هدفمند را در جهت قادر سازی شخص معلول،  به‌منظور دستیابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی‌ها انجام  می‌دهد.

بیش از ۲۳ هزار خانوار مددجو در سامانه خدمات الکترونیکی بهزیستی ثبت شده  است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب