11:50:00 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارائه طرح‌های ابتکاری از ویژگی‌های مدیر لایق است
گروه معارف: ارائه طرح‌های ابتکاری و کاربردی از ویژگی‌های مدیر لایق است. به گزارش ایکنا از زنجان، داستان پرفراز و نشیب زندگی یوسف پیامبر، درس‌های بزرگی برای همه برهه‌های زندگی است، از تقوای الهی تا مدیریت صحیح در زمان زمامداری. با مطالعه تک تک آیات این سوره مبارکه می‌توان به نکات تربیتی قابل توجهی رسید […]
ارائه طرح‌های ابتکاری از ویژگی‌های مدیر لایق است

گروه معارف: ارائه طرح‌های ابتکاری و کاربردی از ویژگی‌های مدیر لایق است.

به گزارش ایکنا از زنجان، داستان پرفراز و نشیب زندگی یوسف پیامبر، درس‌های بزرگی برای همه برهه‌های زندگی است، از تقوای الهی تا مدیریت صحیح در زمان زمامداری.
با مطالعه تک تک آیات این سوره مبارکه می‌توان به نکات تربیتی قابل توجهی رسید و با الگوسازی بتوان لحظات سعادتمند را در زندگی دنیا و آخرت خلق کرد.
در آیه ۶۲ از سوره مبارکه یوسف می‌خوانیم: «و قٰالَ لِفِتْیٰانِهِ اجْعَلُوا بِضٰاعَتَهُمْ فِی رِحٰالِهِمْ لَعَلَّهُمْ یَعْرِفُونَهٰا إِذَا انْقَلَبُوا إِلیٰ أَهْلِهِمْ لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ»؛ «و (یوسف) به غلامان خود گفت: آنچه را به عنوان قیمت پرداخته اند در بارهایشان بگذارید، تا چون به خانواده خود بازگردند آن را بازشناسند، به امید آنکه (بار دیگر) برگردند».
در تفسیر اجمالی از این آیه شریفه می‌توان به این موارد اشاره کرد: مدیر و رهبر لایق باید طرحهایش ابتکاری باشد. «اجْعَلُوا».
بدی‌ها را با خوبی جبران کنید. «اجْعَلُوا بِضٰاعَتَهُمْ».
صله رحم، یعنی کمک کردن، نه معامله. «اجْعَلُوا بِضٰاعَتَهُمْ».
کمک به دیگران را حتّی‌الامکان مخفیانه انجام دهید. «فِی رِحٰالِهِمْ».

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب