13:47:10 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است
یک متخصص طب سنتی گفت: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است. «نرجس خواصی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که طب سنتی که امروزه به نام طب ایرانی شناخته می‌شود، با رویکرد جدیدی در جهان مواجه است، گفت: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد […]
اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است

یک متخصص طب سنتی گفت: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است.

«نرجس خواصی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که طب سنتی که امروزه به نام طب ایرانی شناخته می‌شود، با رویکرد جدیدی در جهان مواجه است، گفت: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است و به طور کلی امروز رویکرد جهان به سمت استفاده از داروهایی است که منشأ گیاهی دارند و به صورت کلی همه درمان‌ها به روش اصلاح روش و سبک زندگی متمایل شده است و از شیوه صنعتی خود فاصله گرفته است.

خبر جدید  مادران 25 تا 29 سال رکوردار تولدها در زنجان

وی در خصوص علت آکادمیک شدن طب سنتی، ادامه داد: با توجه به افزایش روز به روز علم و پیشرفت طب نوین و ارائه خدمات در حوزه‌های عفونی توانستند طول عمر افراد را بالا ببرند و خدمات در این زمینه ارائه کنند.

خواصی با اشاره به این‌که طب ایرانی با رویکرد و ابزارهای جدیدتری به صورت علم مبتنی بر تجربه در حال ارائه خدمات به افراد است که نمونه آن این است که بر مبنای طب ایرانی مزاج افراد شناسایی می‌شود، افزود: با توجه به این‌که کیفیت زندگی امروز افراد با گذشته متفاوت است، مسلماً طب ایرانی، امروز رویکرد متفاوتی با گذشته خواهد داشت. طب ایرانی از گذشته دید کل نگر به بیماری‌ها داشته است و در صورتی که فرد سردرد داشته باشد تنها به دنبال درمان آن درد نیست و آن بیماری را در مشارکت با سایر اندام‌ها و رویکرد بدن بررسی می‌کند و امروز نیز طب ایرانی به دنبال همین رویکرد است.

خبر جدید  نیروی انسانی مومن و متعهد بهترین سرمایه کشور است

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در طب ایرانی دیده می‌شود این است تعاریف جدید درمانی نظیر فشار خون، قند خون و دیابت هم اکنون ایجاد شده است که در گذشته این تعریف وجود نداشته است و طب نوین در این زمینه کار آمدتر است و پزشکی که طب ایرانی را پیاده می‌کند باید به طب نوین نیز آگاهی داشته باشد.

خبر جدید  روزی برای لحظه لحظه های مهرت/ مادر

خواصی با اشاره به این‌که برخی سودجویان از این طب ایرانی سواستفاده می‌کنند، یادآور شد: افراد با مراجعه به این افراد سودجو و با ارائه درمان‌های نادرست موجب بیماری افراد می‌شوند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد