11:16:55 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان زنجان در تولیدات فلزی کشور رتبه نخست را دارد/ فعالیت ۴۶ رشته صنایع دستی در استان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به جایگاه نخست زنجان در تولیدات فلزی کشور در رشته چاقوسازی، مس و ملیله افزود: در استان زنجان هنرمندان در ۴۶ رشته صنایع دستی فعالیت می کنند. به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان امروز (۲۵ […]
استان زنجان در تولیدات فلزی کشور رتبه نخست را دارد/ فعالیت ۴۶ رشته صنایع دستی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به جایگاه نخست زنجان در تولیدات فلزی کشور در رشته چاقوسازی، مس و ملیله افزود: در استان زنجان هنرمندان در ۴۶ رشته صنایع دستی فعالیت می کنند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان امروز (۲۵ بهمن) در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع دستی، اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان های فعال در حوزه صنایع دستی محسوب می شود.

خبر جدید  صنعتگران از وضع قوانین ناگهانی رنج می‌برند

وی با اشاره به اینکه این استان رتبه نخست تولیدات فلزی کشور در رشته چاقوسازی، مس و ملیله را به خود اختصاص داده است، افزود: در استان زنجان هنرمندان در ۴۶ رشته صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

این مقام مسئول به تنوع تولیدات صنایع دستی اشاره کرد و گفت: کشور ایران یکی از سه کشور مطرح در حوزه صنایع دستی مطرح است.

رحمتی با اشاره به پیشینیه استان زنجان در تولید ابزارآلات جنگی در گذشته افزود: چاقوی زنجان که در سطح جهان مطرح است تنها با یک کارکرد ارائه می‌شود و این در حالی است که در کشورهای دیگر چندین کارکرد دارد.

خبر جدید  تسهیلات بانکی تنها راه رونق اشتغال نیست

IMG10072806

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با یادآوری اینکه هشت هزار نفر در دهه ۶۰ در این استان در حوزه مسگری مشغول فعالیت بودند، خاطرنشان کرد: در سال ۸۹ تنها ۱۸ نفر تولید کننده مس در زنجان تولید کننده مس بود.

رحمتی از آماده سازی ۲ کارگاه در حوزه صنایع مس خبر داد و گفت: با راه اندازی این کارگاه ها برای ۱۶۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می شود.

خبر جدید  سوگواری دانش‌آموزان قرآنی زنجان در آستانه ۲۸ صفر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه افزود: طراحان صنایع دستی باید با شناخت نیازهای روز و آشنایی با دوره های تاریخی گذشته طراحی کنند چرا که هر یکی از این صنایع و تولیدات به عنوان شناسنامه برای نسل آینده شناخته می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد