9:04:45 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزودن ارزش آب به محصول نهایی؛ راهکار یادآوری ارزش آب
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اضافه کردن ارزش واقعی آب به محصول نهایی، افزودن ارزش آب به محصول نهایی است. شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به برگزاری نشست مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای، اظهار کرد: آنچه که هم‌اکنون در کشور و به تبع آن در استان با […]
افزودن ارزش آب به محصول نهایی؛ راهکار یادآوری ارزش آب

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اضافه کردن ارزش واقعی آب به محصول نهایی، افزودن ارزش آب به محصول نهایی است.

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به برگزاری نشست مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای، اظهار کرد: آنچه که هم‌اکنون در کشور و به تبع آن در استان با آن مواجه هستیم، فشار بیش از حد یا خارج از توان محیط طبیعی به منابع است که بخشی از آن شامل منابع آبی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این وضعیت، شرایط اسفباری است و این مهم به تفکراتی که نتوانسته‌ایم به درستی به آن‌ها دست یابیم و شعارهایی که نهادینه نشده است، بازمی‌گردد.

خبر جدید  زنجانی ها با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه آفریدند

وی افزود: ۴۰ سال قبل زمانی که انقلاب به پیروزی رسید، تصور بر این بود که شرایط جوی به همان منوال ادامه دارد و سطح تکنولوژی همان شرایط موجود است و شاید گرفتاری و مشکل کشور از همان ابتدا پیدا شد. زمانی که سیستم حفاری چاه‌های عمیق آمد، با شتاب زیاد مطرح شد و هنوز هم ادامه دارد، کسی این سئوال را مطرح نمی‌کرد که تا چه زمانی باید این برنامه ادامه داشته باشد و در نتیجه اجرای آن چه اتفاقی برای منابع رخ می‌دهد.

خبر جدید  تحقق 90 درصدی اهداف پیش بینی شده اشتغال استان

طهماسبی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای یادآوری ارزش آب، اضافه کردن ارزش واقعی آب به محصول نهایی همچون سایر نهاده‌ها است و به این طریق مردم متوجه می‌شوند که تولید این محصولات در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی چه هزینه‌ای دارد و بیشتر متوجه ارزش آن می‌شود.

وی تصریح کرد: تغییر باور و دیدگاه نسبت به منابع موجود ضروری است و نباید آب را به عنوان یک منبع مصرفی دید و باید متوجه بود که آب در سیستم اقتصاد جهانی، یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود و از همین رو باید ارزش‌دهی درستی نسبت به این کالای سرمایه‌ای داشت.

خبر جدید  کارهای پژوهشی مرتبط با مسایل لرستان حمایت می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان، یادآور شد: شاید علت بی‌توجه بودن به منابعی همچون آب، تفکر موجود است که هنوز تفکر آمایشی در میان مدیران شکل نگرفته و در صورتی که اگر این تفکر ایجاد می‌شد به حتم امروز کشور با معضلاتی همچون آلایندگی محیط زیست، کاهش منابع آبی و در خطر بودن منابع خاکی مواجه نمی‌شد و فشارهای افزایش جمعیت به گونه‌ای پیش نمی‌رفت که در یک نقطه فشار مضاعف بر منابع وجود داشته باشد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد