10:36:23 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انقلاب اسلامی سال ۵۷ در ادبیات معاصر کشور تاثیر به سزایی داشته است
انقلاب اسلامی سال ۵۷ در ادبیات معاصر کشور تاثیر به سزایی داشته است از آنجا که ادبیات مدرن ایران با انقلاب مشروطه آغاز شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدرس کارگاه داستان انقلاب با اشاره به تأثیر انقلاب‌های بزرگ دنیا بر ادبیات گفت: تاریخ نشان داده است که همواره انقلاب های بزرگ دنیا بر […]

انقلاب اسلامی سال ۵۷ در ادبیات معاصر کشور تاثیر به سزایی داشته است از آنجا که ادبیات مدرن ایران با انقلاب مشروطه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدرس کارگاه داستان انقلاب با اشاره به تأثیر انقلاب‌های بزرگ دنیا بر ادبیات گفت: تاریخ نشان داده است که همواره انقلاب های بزرگ دنیا بر ادبیات تاثیر به سزایی گذاشته اند؛ انقلابها به لحاظ فراهم آوردن سوژه و تغییر محتوا و فرم اثر ادبی برای ادبیات تاثیر گذار بوده اند که از این نظر می توان گفت انقلاب ها ارتباط تنگاتنگی با ادبیات داشته اند.

سلمان کریمی با اشاره به نمونه هایی از انقلاب های بزرگ دنیا افزود: می توان نقش انقلاب فرانسه  بر روی  ادبیات فرانسه را به عنوان یکی از انقلاب های بزرگ دنیا مشاهده کرد که آثاری چون رمان ۹۳ ویکتور هوگو  که دیدی تاریخی ادبی به این انقلاب دارد، از نمونه های بارز آن است .

خبر جدید  تهيه بليت اتوبوس‌هاي مسافربري جاده‌اي در ايام نوروز به صورت اينترنتي

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران را می توان بزرگترین انقلاب قرن دانست، افزود: انقلاب اسلامی سال ۵۷ در ادبیات معاصر کشور تاثیر به سزایی داشته است از آنجا که ادبیات مدرن ایران با انقلاب مشروطه آغاز شد و انواع جدید ادبی چون رمان و داستان کوتاه وارد ادبیات ایران شدند و فرم و محتوایی وارداتی در ادبیات ایران ظهور کرد می توان با قاطعیت گفت که انقلاب اسلامی با بومی سازی فرم و محتوا و بهره گیری از ادبیات متعهد اسلامی این انواع را دگرگون کرد.

خبر جدید  ویزیت رایگان دام‌های شهرستان ماهنشان به مناسبت دهه فجر

مدرس کارگاه داستان انقلاب با بیان اینکه اوج ادبیات ایران در دهه ۴۰ است، گفت :  بعد از دهه ۴۰ یک افول در ادبیات ایران صورت می گیرد تا اینکه در سال ۵۷ با به وقوع پیوستن انقلاب در ساختار ادبیات ایران تغییر‌هایی ایجاد می شود و ادبیات با اهداف جدیدی که پیدا می کند جنب و جوش می گیرد.

این داستان نویس زنجانی با اشاره به اینکه ایران بلافاصله بعد از انقلاب، در گیر جنگ  می شود و زمان کمی را برای کار در زمینه انقلاب پیدا می کند، گفت : به همین دلیل است که ادبیات انقلاب در ایران با ادبیات جنگ ارتباط تنگاتنگی دارد و گاهی ادبیات انقلاب را تحت عنوان ادبیات جنگ می شناسیم .

خبر جدید  تجهیزات ورزشی و حرکات اصلاحی در بین مدارس زنجان توزیع شد

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران مثل تمام انقلاب‌های بزرگ روی سیاست، اقتصاد و جامعه تأثیر گذاشت و شاید بارزترین وجهه‌اش که آن را با سایر انقلاب ها متمایز می کند تاثیرات عمیق فرهنگی است که این تاثیرات پایه گذار ادبیات متعهد ایرانی اسلامی شدند که ارزش‌های اسلامی محوریت کار را تشکیل می دهند.

این منتقد  اظهار داشت: در این ادبیات هدف اصلی این است که ارزش هایی که به آن معتقد هستیم ترویج داده شود و هدف نویسنده متعهد پیش از شهرت و ثروت، ترویج عقاید و اعتقادات و فرهنگ اسلامی است.

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد