16:47:31 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد فضای گفتگو میان مسئولان و جوانان ضروری است
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در جلسه آغاز فعالیت رسمی مجمع مشاورین جوان استاندار زنجان، با بیان اینکه متأسفانه در سطوح مدیریتی، در گذشته کادر سازی لازم صورت نگرفته است، اظهار کرد: به عنوان مثال در انتخاب معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مؤلفه های مهمی همچون […]
ایجاد فضای گفتگو میان مسئولان و جوانان ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در جلسه آغاز فعالیت رسمی مجمع مشاورین جوان استاندار زنجان، با بیان اینکه متأسفانه در سطوح مدیریتی، در گذشته کادر سازی لازم صورت نگرفته است، اظهار کرد: به عنوان مثال در انتخاب معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مؤلفه های مهمی همچون جوان بودن، دانش آموخته بودن از دانشگاه معتبر، کیفیت تحصیلی مناسب و دارا بودن حداقل تجربه اجرایی، مدنظر بود که با بررسی‌های لازم، گزینه نهایی انتخاب شد، اما برای انتخاب نهایی، حاشیه سازی و فضاسازی زیادی صورت گرفت.

استاندار زنجان با بیان اینکه متأسفانه در بین مدیران و سطح جامعه، باور به نقش بانوان و جوانان کمرنگ شده است، گفت: باید باور به بانوان و جوانان در سطح جامعه پر رنگ شود و البته زمانی این زمینه ایجاد می‌گردد که همگرایی لازم بین جوانان و مسئولان وجود داشته باشد.

درویش امیری  با بیان اینکه طی سال‌های گذشته، جنجال سیاسی و دعواهای جناحی زیادی در کشور وجود داشته است، افزود: این دعواهای سیاسی، مردم را خسته کرده و بیشترین تأثیر این شرایط نیز بر جوانان بوده است.

وی  با اشاره به اینکه مجمع مشاورین جوان استاندار، باید فارغ از فضای سیاسی، در راستای اقدامات توسعه‌ای استان، همراه و همگام باشند، تاکید کرد: فعالیت سیاسی بدون در نظر داشتن تقوای لازم، سرپوش گذاشتن بر مشکلات و انتقام جویی سیاسی، موجب آسیب وارد شدن به جامعه و به خصوص به قشر جوان می‌شود.

خبر جدید  یک شیمیدان ایرانی در فهرست دانشمندان یک درصد برتر دنیا

استاندار زنجان به تفاوت‌های ایجاد شده در نسل اول انقلاب با نسل‌های بعدی اشاره کرد و گفت: باید تلاش زیادی برای نزدیکی بین نسل سوم و نسل اول انقلاب صورت گیرد و نسل اول انقلاب نیز باید قدم‌های بیشتری برای این همگرایی برداشته و فاصله ذهنی و فکری ایجاد شده را کاهش دهد.

درویش امیری بر ضرورت ایجاد فضای گفت وگو مناسب بین مسئولان و جوانان تاکید کرد و یادآور شد: متاسفانه در شرایط فعلی، پیدا کردن مدیری که فضای گفتمانی درست با جوانان داشته باشد، دشوار شده و البته فضای گفت و گو در جامعه نیز محدود شده و انتقادها نیز در مسیر درستی انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه ایران در مرحله گذار قرار دارد، خاطر نشان کرد: باید برای مدیریت کشور، نیروی جوانی در کنار تجربه قرار گیرد؛ به گونه‌ای که مدیران فعلی در کنار جوانان، ترکیب مناسبی برای مدیریت کشور ایجاد کنند تا سهم جوانان در حوزه مدیریتی کشور، تقویت شود.

خبر جدید  واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی تا آخر تیرماه تعیین تکلیف می‌شود

استاندار زنجان با بیان اینکه متاسفانه کشور در شرایط اقتصادی مناسبی قرار ندارد، افزود: بودجه کشور دارای دو بخش درآمدی و هزینه‌ای است و ردیف‌های درآمدی کشور مشخص می‌باشد و برخی هزینه‌های فعلی نیز از گذشته به کشور تحمیل شده که برای عدم بروز مشکلات برای مردم، دولت باید این هزینه‌ها را تأمین کرده و پرداخت کند.

درویش امیری از پرداخت ۴۶ هزار میلیارد تومان به عنوان مبلغ یارانه ها یاد کرد و گفت: همچنین پرداخت برخی هزینه های مربوط به زیان مردم از موسسات مالی، بخش عمده ای از هزینه های دولت را در برگرفته است که البته باید در بخش پرداخت یارانه نسبت به رعایت عدالت، اهتمام جدی وجود داشته باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه کمیته های مجمع مشاورین جوان استاندار، باید ارتباط مناسبی با دستگاه های مرتبط داشته باشند، اظهار کرد: ساماندهی کمیته ها، پیگیری اجرای مصوبات آنها و اتصال به نظام اداری استان، باید مهم ترین وظیفه کمیته های این مجمع باشد.

وی خواستار حضور مسئولین کمیته های مجمع مشاورین جوان استاندار در جلسات مهم استانی شد و گفت: ضروری است تا حضور در جلسات شورای اداری و جلسات مهم کارگروه های استانی، از سوی این مجمع پیگیری و انجام شود.

خبر جدید  جشنواره طنز فضای تلطیف شده ای در شهر قزوین ایجاد کرده است

درویش امیری به رویکرد مدیریت عالی استان در انتخاب اعضای مجمع مشاورین جوان استاندار، اشاره کرد و یادآور شد: هرچند همفکر بودن افراد با تفکرات دولت، مورد تاکید قرار دارد؛ اما استفاده از مجموعه همه سلیقه ها در جامعه نیز مورد نظر است و در این راستا نظرات برخی مخالفان که دیدگاه های سازنده دارند، باید لحاظ شود.

وی  با بیان اینکه یکی از بخش هایی که در کشور، موفقیت زیادی کسب کرده، حوزه بهداشت و درمان است، تاکید کرد: گاهی به انقلاب و نظام ظلم می شود و خدمات و موفقیت های مهم، مورد بی توجهی قرار می گیرد که این رویکرد، بسیار غیر اخلاقی بوده که متاسفانه در کشور رایج شده است.

درویش امیری در خصوص استفاده و تقویت جایگاه بانوان در پست های مدیریتی، گفت: در کشور برای بکارگیری و ارتقای جایگاه مدیریتی بانوان، دو دیدگاه وجود دارد و وحدت نظر در این زمینه صورت نگرفته است که امیدواریم با همراهی مردم و مسئولان، جایگاه بانوان در سطوح مختلف اجتماعی، ارتقاء یابد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد