11:54:27 - پنج‌شنبه 1 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بافت های درون شهری جزء ثروت های کشور و استان است
بافت های درون شهری جزء ثروت های کشور و استان است، علیرغم اینکه بسیاری از زیرساخت های شهری در این بافت ها وجود دارد، اما شاهد هستیم که برخی از بافت ها، کارآیی لازم را ندارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان:زنجان گفت: گزارش های ارائه […]

بافت های درون شهری جزء ثروت های کشور و استان است، علیرغم اینکه بسیاری از زیرساخت های شهری در این بافت ها وجود دارد، اما شاهد هستیم که برخی از بافت ها، کارآیی لازم را ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان:زنجان گفت: گزارش های ارائه شده در خصوص بافت ناکارآمد شهری استان رضایت بخش نیست لذا رویکرد و نگاه مدیران به بافت ناکارآمد شهری استان، نیازمند تغییر است.

درویش امیری افزود: باید به نمونه های موفق توانمندسازی بافت های شهری کشور توجه شود، تا زمانی که نگاه و رویکرد مسئولان این حوزه نسبت به بافت های مختلف شهری تغییر نکند، نمی توان در این بخش به موفقیت ملموسی دست یافت.

خبر جدید  ساماندهی دستفروشان و دوره گردها با راه اندازی بازارچه های محلی

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در گذشته به بافت های ناکارآمد شهری، توجه خاصی نشده و این حوزه به نوعی، مغفول و مانده است، اظهار داشت: وضعیت بافت های ناکارآمد شهری، یکی از مسائل مهم و اساسی در حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور بوده که خوشبختانه مورد توجه دولت نیز قرار دارد.

استاندار زنجان تصریح کرد: موضوع بافت های ناکارآمد شهری،اهمیت و حساسیت ویژه ای دارد که با توجه به وجود ۱۴۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در کشور و یک هزار و ۵۱ هکتار بافت ناکارآمد در استان، این اهمیت باید به بدنه شهرداری ها و شوراهای اسلامی استان منتقل شود.

خبر جدید  هر سال ۳۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس در قزوین منتشر می شود

درویش امیری افزود: بافت های درون شهری جزء ثروت های کشور و استان است، علیرغم اینکه بسیاری از زیرساخت های شهری در این بافت ها وجود دارد، اما شاهد هستیم که برخی از بافت ها، کارآیی لازم را ندارند که باید این دارایی و سرمایه های شهری را بازآفرینی نمود و نگاه توسعه ای به بیرون از حریم شهر به منظور ایجاد شهرک های جدید نداشت.

وی با اشاره به اینکه تعریف برنامه بازآفرینی شهری شهرهای کشور در برنامه ششم توسعه اقدامی هوشمندانه است، اظهار داشت: باید برنامه هر استان در زمینه بازآفرینی شهری و مطابق با برنامه ششم توسعه، تدوین شود که در این راستا تمامی دستگاه ها باید در کنار شهرداری ها، همکاری و اهتمام جدی داشته باشند.

خبر جدید  برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت با هدف آگاهی از سرمایه‌ها و گنجینه‌های مذهبی کشور

استاندار زنجان با اشاره به اینکه وضعیت شهرهای استان در موضوع حاشیه نشینی نسبت به سایر استان ها، مناسب است، تصریح کرد: مناطق حاشیه نشین در استان طی سال های گذشته، افزایش نداشته و زنجان نسبت به بسیاری از استان های کشور در این بخش، وضعیت بهتری دارد.

درویش امیری با اشاره به اینکه توجه به برخی اراضی شهری در شهرهای استان ضروری است، افزود: در استان اراضی مربوط به اداراه کل اوقاف و امور خیریه و بنیاد مستضعفان وجود داد که یکی از تمرکزهای ستاد باید برای استفاده از آن برای نیازهای شهروند باشد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد