18:11:24 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش شود
با توجه به اینکه اداره شهرها باید از محل درآمد شهرداری صورت گیرد، لذا باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش شود.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در نشست فرمانداران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان، امروز به مدیران چابک، لایق و بی ادعا نیازمندیم، گفت:  نباید با […]
باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش شود

با توجه به اینکه اداره شهرها باید از محل درآمد شهرداری صورت گیرد، لذا باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در نشست فرمانداران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان، امروز به مدیران چابک، لایق و بی ادعا نیازمندیم، گفت:  نباید با حذف پارکینگ، افزایش طبقات ساختمان و مجوز سطح اشغال صد درصدی برای شهرداری‌ درآمد ایجاد کرد.

درویش امیری با اشاره به اینکه افزود: اقتصاد شهرداری‌ ها، بیمار بوده و نیازمند ترمیم است که این امر، باید توسط شورا و شهرداری ‌ها صورت گیرد.

وی اظهار داشت: اعضای شورا به جای تمرکز بر انتصاب افراد در شهرداری و سایر موضوعات حاشیه ای، باید به فکر حل مشکلات مالی شهرداری‌ باشند؛ چرا که برخی شهرداری ‌ها توان پرداخت حقوق کارکنان خود را نیز ندارند.

خبر جدید  واسطه ها می‌تواند یکی از اساسی ترین رمزهای موفقیت کشور باشد

استاندار زنجان با اشاره به اینکه شهرداری نباید‌ چشم به صندوق دولت داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه اداره شهرها باید از محل درآمد شهرداری صورت گیرد، لذا باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش شود؛ چرا که اگر شهرداری‌ منتظر باشد تا از محل تبصره‌ ای، مبالغ جزئی به آنها پرداخت شود، همانند این است که یک مسکّن به بیمار، تزریق می ‌گردد.

درویش امیری افزود: توقع مدیریت استان این است که معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری، نسبت به شناسایی محل درآمد پایدار برای شهرداری ‌ها با شوراهای شهر و شهرداران همفکری وهمراهی کرده و به دنبال این باشند که در هر شهرستان، چگونه می ‌توان درآمد پایدار ایجاد نمود.

خبر جدید  روند کند احیای دریاچه ارومیه

وی با اشاره به اینکه مشارکت شهرداری‌ ها با بخش خصوصی، امری ضروری است، اظهار داشت: شهرداری ‌ها در مشارکت با بخش خصوصی، منافع این بخش را در نظر بگیرند؛ چرا که بخش خصوصی با وجود تنگ ‌نظری‌ ها، تمایلی به همکاری نخواهد داشت؛ به طوری که سود بردن بخش خصوصی با اجرای پروژه ‌ها و برنامه ‌های مختلف، بهتر از این است که هیچ اقدامی در شهرها صورت نگیرد.

استاندار زنجان گفت: شوراهای اسلامی با هدف کمک به شهرداری‌ ایجاد شده اند،باید مشکلات حوزه ساختاری و نیروی انسانی مازاد شهرداری ‌ها مورد توجه شوراهای اسلامی قرار گرفته تا نسبت به رفع آنها، برنامه‌ ریزی و تصمیم ‌گیری شود؛ به طوری که اگر روزی مقرر شود مدیریت تمام بخش های امور شهری به بخش خصوصی سپرده شود، نیمی از کارکنان شهرداری ‌ها، مازاد محسوب می ‌شوند؛ چرا که بخش خصوصی در اداره امور، همه جوانب را در نظر گرفته و از هزینه‌ های اضافی، جلوگیری می کند.

خبر جدید  مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در طارم

درویش امیری افزود: سیستم اداری کشور، دارای نیروی مازاد بوده و سالانه بیش از ۲۶۰ هزار میلیارد تومان، صرف پرداخت حقوق حقوق‌بگیران درکشور می ‌شودو شوراهای اسلامی بهتر از سیستم دولتی می ‌تواند در این حوزه وارد عمل شده و با اصلاح ساختار شهرداری ‌ها، به وضع موجود سامان دهند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب