7:41:58 - شنبه 14 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه مسکن اجتماعی استان زنجان در مرحله تأمین زمین است
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان مسکن اجتماعی را از برنامه‌های مهم دولت خواند و گفت: این طرح به تازگی به استان‌ها ابلاغ شده و در زنجان فعلا زمین مورد نیاز آن تأمین می‌شود. شعار سال: سجاد صنعتی منفرد امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مسکن اجتماعی در دستور دولت قرار دارد و به […]
برنامه مسکن اجتماعی استان زنجان در مرحله تأمین زمین است

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان مسکن اجتماعی را از برنامه‌های مهم دولت خواند و گفت: این طرح به تازگی به استان‌ها ابلاغ شده و در زنجان فعلا زمین مورد نیاز آن تأمین می‌شود.

شعار سالسجاد صنعتی منفرد امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مسکن اجتماعی در دستور دولت قرار دارد و به تازگی هفت محور برای اجرای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی کاری مشترک بین بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، راه و شهرسازی، کمیته امداد، بهزیستی و دستگاه‌‎های خدمات‌رسان است ابراز کرد: مسئولیت اجرای این طرح بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر گام نخست اجرای طرح مسکن اجتماعی یعنی تأمین زمین از طریق سازمان ملی زمین و مسکن و راه و شهرسازی به استان‌ها ابلاغ شده و در زنجان اقدامات لازم برای تأمین زمین انجام می‌شود.

خبر جدید  فرهنگ حمایت از بخش خصوصی در استان زنجان فراگیر شده است

این مسئول تهیه و اجرای طرح‌های هادی، بازنگری در طرح‌های هادی، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی، صدور اسناد مالکیت املاک روستایی، ساخت مسکنمحرومان و سایر موارد را از مهمترین وظایف بنیاد مسکن برشمرد.

وی با اشاره به اینکه تهیه و اجرای طرح برای بهسازی محیط روستاهای دارای بافت با ارزش روستایی و هدف گردشگری برای ۲۲ روستای استان زنجان تا پایان برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده است بیان کرد: تلاش داریم با اخذ اعتبارات در مدت پنج سال این کار را انجام دهیم.

صنعتی خاطرنشان کرد: تهیه و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی برای “درسجین” از توابع ابهر در سال ۹۵ به پایان رسیده و برای روستای “قلعه” در شهرستان زنجان طرح تهیه شده است و دو روستای “لار” و “جزیمق” در دست بررسی هستند تا به برنامه ششم توسعه برای بهسازی بافت با ارزش روستایی اضافه شوند.

خبر جدید  صنوبرهای سر بر افراشته در آسمان انگوران

وی با بیان اینکه از مجموع ۷۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان طرح هادی برای همه روستاها تهیه شده است، عنوان کرد: این طرح در ۳۴۶ روستای استان زنجان به اجرا درآمده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان میزان اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان را ۴۷٫۴ درصد خواند و گفت: در کشور این رقم ۳۹ درصد ثبت شده و آمارها نشان می‌دهد استان زنجان نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد.

وی اعتبارات عمران روستایی بنیاد مسکن برای سال ۹۶ را ۲۴۸ میلیارد و ۷۹۲ میلیون ریال برشمرد و گفت: این در حالی است که در سال گذشته ۱۶۵ میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال برای این بخش اعتبار درنظر گرفته شده بود و ۴۴ درصد آن تخصیص یافت.

صنعتی ابراز کرد: تهیه سند توسعه روستاهای استان زنجان به شکل پایلوت برای ۳۳ روستا، توسعه پایدار روستایی، بهسازی معابر روستایی از محل اعتبارات دهیاری‌ها و توسعه بوم‌گردی از برنامه‌هایی است که در قالب انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای مشترک با دستگاه‌های مربوط در دستور کار قرار دارد.

خبر جدید  قدردانی امام جمعه و استاندار زنجان از حضور پرشور مردم استان در راهپیمایی 22 بهمن

این مسئول توانمندسازی اقتصادی فعالیت‌های روستایی را مهمترین هدف تهیه سند توسعه عنوان کرد و افزود: زمین مناسب برای ۳۳ روستا شناسایی شده و اینطرح برای دو روستا تهیه و عملیات اجرایی آن در روستای “گیلانکشه” آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح اشتغالزایی روستایی با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه تهیه و اجرا می‌شود بیان کرد: تأمین مالی، بازاریابی و پشتیبانی فروش نیز در این طرح گنجانده شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۲۰ مهر ۹۶، کدمطلب:۱۵۴۳۶۹۶، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد