14:00:52 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیشتر شهرستان های استان زنجان، فاقد معتاد متجاهر هستند
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در کارگاه آموزشی منطقه‌ای راهکارهای نوین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد اعتیاد، با بیان اینکه سال‌ها است که پدیده شوم اعتیاد در جامعه رخنه کرده است، اظهار کرد: کشور در راه مبارزه با اعتیاد، هزینه‌های زیادی پرداخت کرده که مهم‌ترین این […]
بیشتر شهرستان های استان زنجان، فاقد معتاد متجاهر هستند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در کارگاه آموزشی منطقه‌ای راهکارهای نوین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد اعتیاد، با بیان اینکه سال‌ها است که پدیده شوم اعتیاد در جامعه رخنه کرده است، اظهار کرد: کشور در راه مبارزه با اعتیاد، هزینه‌های زیادی پرداخت کرده که مهم‌ترین این هزینه‌ها، خسارت‌های انسانی است؛ به گونه‌ای که انسان‌های زیادی در این راه شهید شده‌اند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه بیشتر شهرستان‌های استان زنجان، فاقد معتاد متجاهر هستند، گفت: با عزم و همت دستگاه‌های متولی در این خصوص، می‌توان اقداماتی انجام داد تا در هیچ یک از شهرهای استان، معتاد متجاهر وجود نداشته باشد.

درویش امیری  با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با اعتیاد در جامعه قرار دارد، افزود: مجموعه نیروی انتظامی، جانفشانی زیادی در این مسیر انجام داده و در راه مبارزه با مواد مخدر، انسان‌های پاک سرشت زیادی از دست رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد، یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور است که زمینه سایر آسیب‌های اجتماعی را نیز فراهم می‌کند، یادآور شد: برای مبارزه با اعتیاد، مراحلی وجود دارد که شامل پیشگیری، آموزش و سپس درمان افراد مبتلا است که در این راستا، موضوع پیشگیری به عنوان مهم‌ترین مقوله در خصوص مبارزه با اعتیاد، باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان و متولیان امر قرار گیرد.

خبر جدید  قزوین یکی از ۵ استان برتر در جذب تسهیلات روستایی

درویش امیری، پیشگیری از اعتیاد را یکی از موضوعات و مراحل مهم در مبارزه با مواد مخدر برشمرد و اظهار کرد: آموزش در این حوزه باید از مدارس و دانشگاه‌ها آغاز شود و ضروری است تا دستگاه‌های متولی نسبت به این موضوع، اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار زنجان به نقش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد، حلقه واسطه بین دولت و مردم بوده و کشورهای مختلف به ویژه در جوامع توسعه یافته، از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای پیشبرد برنامه‌های اجتماعی، استفاده بهینه‌ای می‌کنند.

درویش امیری با بیان اینکه جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در کشور به نقطه مطلوبی رسیده است، تاکید کرد: در این شرایط مناسب، باید گام‌های مهمی برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در کشور برداشته شود؛ چرا که هر کشور و جامعه‌ای از ظرفیت این بخش استفاده کند، نتیجه لازم را خواهد گرفت.

خبر جدید  نخستین سالگرد شهید جهادگر استان البرز «سیدمحمد حسینی»

وی رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم را مبتنی بر گسترش و توسعه سازمان‌های مردم نهاد توصیف کرد و افزود: امروز سازمان‌های مردم نهاد در بخش‌های مختلف همچون آموزش، محیط زیست، توسعه، فرهنگ، اقتصادی، مذهبی و دینی، هنری، جوانان و کودکان و سایر حوزه‌ها در کشور و استان، توسعه مناسبی پیدا کرده‌اند و باید از ظرفیت آنها در زمینه‌های مختلف، استفاده کرد.

استاندار زنجان، از فعالیت ۳۵۰ سازمان مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: ۱۲۰۰ تشکل مذهبی در استان در خصوص مسائل دینی و مذهبی مردم استان، فعالیت دارند و تأثیر فعالیت این تشکل‌ها در حوزه اجتماعی استان، قابل مشاهده است. همچنین زنجان در حوزه سلامت نیز جزء استان‌های موفق کشور محسوب می‌شود.

درویش امیری با بیان اینکه بیش از پیش به حضور و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیاز است، اظهار کرد: علیرغم اینکه اقدامات زیادی برای مبارزه با مواد مخدر در کشور انجام شده است، اما به دلایل مختلف همچون قرار داشتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر و سود بالای اقتصادی آن برای سوداگران، هنوز استان نتوانسته است به موفقیت کاملی در از بین بردن شیوع اعتیاد به مواد مخدر دست یابد.

خبر جدید  بهره برداری از خط تولید شیشه‌های ضدگلوله+فیلم

وی فعالیت سازمان‌های مردم نهاد را یک فرصت مهم برای مبارزه با مواد مخدر، درمان معتادان، آموزش و پیشگیری در این حوزه و آگاه سازی خانواده‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با کمک سازمان‌های مردم نهاد و رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر، باید در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، تلاش کرد و جامعه را نسبت به مقوله اعتیاد، حساس‌تر نمود.

درویش امیری برگزاری کارگاه‌های آموزشی منطقه‌ای برای سازمان‌های مردم نهاد استان‌های مختلف را مفید توصیف کرد و گفت: این کارگاه‌ها موجب افزایش دانش و آگاهی فعالان اجتماعی این حوزه، تبادل نظر، افکار و اطلاعات بین استان‌های مختلف و انتقال تجارب شده و می‌تواند نقش مهمی در تحقق اهداف این حوزه داشته باشد.

استاندار زنجان بر ضرورت حضور پر رنگ سازمان‌های مردم نهاد در رسانه ملی تاکید کرد و گفت: صدا و سیما، یکی از ارکان مهم در حوزه مبارزه با مواد مخدر بوده و تقویت حضور سازمان‌های مردم نهاد در این رسانه، نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد