10:27:00 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین مجهز است
مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است. به گزارش ایسنا، «فریدون داوودی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانه‌های نوین […]
بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین مجهز است

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است.

به گزارش ایسنا، «فریدون داوودی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و ارتقای راندمان آبیاری شده است و طی این مدت، عملکرد و اعتبارات این حوزه رشد قابل توجهی داشته است، در واقع طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار از اراضی استان به اجرا درآمده و عملیات اجرایی ۶۰۰۰ هکتار طرح جدید نیز آغاز شده است.

این مسئول احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب ماه‌نشان با اعتبار یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه مدیریت منابع آب در دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: اجرای این طرح باعث حل مشکل بیش از ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان ماه‌نشان شده است.

خبر جدید  فیلم/ تجلیل از حافظان کل قرآن کریم در نمازجمعه تبریز

داوودی، از تکمیل و احداث ۴ پروژه بزرگ ایستگاه پمپاژ و تأمین آب در روستاهای هزاررود، ونیسر و دهنه، پاوه‌رود، کلتان و جزلاندشت، هم‌چنین تکمیل و احداث شبکه آبیاری مربوطه در سطح ۱۳۷۰ هکتار در دولت تدبیر و امید خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۵، مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این پروژه‌ها هزینه شده و با بهره‌برداری از آن‌ها برای حدود ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

خبر جدید  یزدی: برای پیروز شدن پای به میدان گذاشتیم/ اولویت ما لیگ برتر است

وی احداث بند انحرافی اوچ‌داش با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با حجم آب تنظیمی ۴ میلیون متر مکعب، احداث ۱۳ کیلومتر جاده بین مزارع با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال و اجرای عملیات آب و خاک در ۵۰۰ هکتار از اراضی شرکت‌های تعاونی روستایی استان با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه مدیریت منابع آب برشمرد و گفت: احیا و مرمت ۲۰ رشته از قنوات استان با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ از دیگر اقدامات شاخص بوده است، طوری که با استحصال ۲ میلیون متر مکعب آب از این قنوات مشکل تامین آب حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی تحت پوشش حل شده است.

خبر جدید  السلام علیک یا باب الحوائج ، یا قمر بنی هاشم

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای ۱۳۷۵ هکتار شبکه آبیاری در پایاب سدها و ایستگاه‌های پمپاژ استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال تصریح کرد: اجرای این طرح طی چهار سال گذشته زمینه اشتغال حدود ۴۵۰ نفر را فراهم کرده است . همچنین ۱۴۰ کیلومتر لوله ‎ گذاری و احداث کانال در ۱۳۰ نقطه استان زنجان اجرا شده است که صرفه‌جویی حدود ۲ میلیون ‎ متر مکعبی آب در بخش کشاورزی را به دنبال داشته است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب