9:56:52 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیماری‌های قلبی و عروقی دومین علت مرگ در دنیا
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در دنیا هستند. «محمدرضا صائینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که سرطان، رشد غیرطبیعی و خارج از کنترل قسمتی از یک بافت یا یک عضو بدن است که موجب می‌شود سلول‌ها به سرعت و بدون نظم […]
بیماری‌های قلبی و عروقی دومین علت مرگ در دنیا

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در دنیا هستند.

«محمدرضا صائینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که سرطان، رشد غیرطبیعی و خارج از کنترل قسمتی از یک بافت یا یک عضو بدن است که موجب می‌شود سلول‌ها به سرعت و بدون نظم رشد و تکثیر یابند، گفت: سرطان‌ها بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در دنیا هستند.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۴ میلیون مورد جدید و ۸٫۲ میلیون مرگ ناشی از سرطان در دنیا گزارش شده است. انتظار می‌رود تعداد مورد جدید سرطان طی دو هفته آتی حدود ۷۰ درصد افزایش یابد.

خبر جدید  جلوگیری از ورود محموله قاچاق به زنجان

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: با افزایش امید به زندگی و افزایش سالمندان در جمعیت کشور انتظار می‌رود موارد بروز سرطان در دهه آینده به شدت افزایش یابد و تغییر در عادات غذایی مردم، گسترش شهرنشینی و افزایش مصرف غذاهای آماده موجب بروز افزایش بروز سرطان‌ها شده است.

صائینی خاطرنشان کرد: رعایت برخی نکات می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند. سرطان‌های دیگری هم هستند که ارتباط آنها با استعمال دخانیات به اثبات رسیده است. از آن جمله می‌توان سرطان‌های دهان، گلو، حنجره، مری، مثانه و پانکراس را نام برد درمان این سرطان هم به نوبه خود مشکل و گاه غیر ممکن است.

خبر جدید  پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به استان زنجان

این مسئول افزود: از تماس زیاد با نور خورشید بپرهیزید. سرطان پوست که جزو یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها هستند و ارتباط اثبات شده‌ای با میزان تابش اشعه خورشید به بدن دارد. تماس طولانی مدت و شدید با نور آفتاب به خصوص در افرادی که پوست روشن داشته و به سرعت دچار آفتاب سوختگی می‌شوند، می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد سرطان‌های مختلف پوستی می‌شود، بنابراین سعی کنید تا حد امکان خود و کودکتان  را از تابش شدید آفتاب محافظت کنید.

خبر جدید  اوقات شرعی امروز زنجان

صائینی یادآور شد: سرطان در ابتدا یک بیماری محدود و کوچک است که اگر به موقع تشخیص داده و درمان شود شانس بهبودی کامل آن بسیار زیاد است. توجه به علایم کوچکی که در ابتدای ایجاد سرطان پیدا می‌شود، می‌تواند باعث تشخیص زودرس سرطان شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد