10:59:27 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیماری آنفلوانزا در استان زنجان کنترل‌شده است
به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر حاج کاظمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل دامپزشکی استان زنجان، به اقدامات انجام‌شده برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام می‌شود.  وی با بیان اینکه چهار واحد تولیدی و صنعتی در استان زنجان […]
بیماری آنفلوانزا در استان  زنجان کنترل‌شده است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر حاج کاظمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل دامپزشکی استان زنجان، به اقدامات انجام‌شده برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام می‌شود. 

وی با بیان اینکه چهار واحد تولیدی و صنعتی در استان زنجان که دچار بیماری آنفولانزا شده بودند بیش از ۲۵ میلیارد ریال غرامت پرداخت شد، ادامه داد: از آغاز سال جاری تاکنون  بیش از ۱۷۲ هزار قطعه مرغ مادر گوشتی،  یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تخم مرغ نطفه‌دار و ۵۲ هزار و ۶۰ قطعه جوجه یک روزه که به این  بیماری آلوده‌شده بودند معدوم شدند. 

خبر جدید  دوخطه کردن راه‌آهن زنجان-تهران در موعد مقرر بهره برداری نمی شود

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت:  مردم با خیال راحت مرغ و تخم‌مرغ‌ها را که مشخصات تولید و تاریخ انقضاء رادارند از واحد عرضه گوشت و مرغ خریداری کنند.

حاج کاظمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلی برای استفاده مردم از مرغ و تخم‌مرغ در استان زنجان وجود ندارد، تصریح کرد: بیماری آنفلوانزای در استان به خوبی کنترل‌شده است و اجرای طرح پایش آنفولانزا در خصوص این بیماری از برنامه‌های انجام‌شده برای جلوگیری از آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان است.

خبر جدید  پیگیری اردوی تیم‌ملی بسکتبال با ویلچر بانوان در زنجان

وی افزود: در راستای پیشگیری از این بیماری، جلوگیری از تردد به سالن‌ها و محل دام و طیور، جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر و ممانعت از ورود و خروج طیور انجام‌شده چراکه آنفلوانزای پرندگان بیماری مشترک بین انسان، طیور و پرندگان است و توجه به موازین بهداشتی ضروری است.

حاج کاظمی به نگهداری مرغ و طیور خانگی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طیوری که در منازل نگهداری می‌شوند باید در محیط بسته بوده و نباید با پرندگان مهاجر و بومی در تماس باشند.

خبر جدید  قطار نظم و دوستی

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان افزود: باید محیط نگهداری طیور از آلودگی مبرا و ضدعفونی شود و از تماس کودکان و افراد حساس با پرندگان خودداری شود و به مردم توصیه می‌شود طیور، اردک، مرغ و پرندگان از بازارچه‌ها نخرند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب