9:42:30 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاکید آیات قرآن بر رعایت حجاب
گروه سیاسی: امام جمعه موقت قیدار گفت: آیات متعدد در قران کریم بر اهمیت رعایت حجاب اشاره داشته و حتی فطری بودن این مساله را بیان می‌کند. به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی‌اکبر بیگدلو، امام جمعه موقت قیدار ظهر دیروز جمعه یازدهم اسفندماه در خطبه‌های نمازجمعه قیدار ضمن تسلیت رحلت بانو ام‌البنین، اظهار کرد: […]
تاکید آیات قرآن بر رعایت حجاب

گروه سیاسی: امام جمعه موقت قیدار گفت: آیات متعدد در قران کریم بر اهمیت رعایت حجاب اشاره داشته و حتی فطری بودن این مساله را بیان می‌کند.

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی‌اکبر بیگدلو، امام جمعه موقت قیدار ظهر دیروز جمعه یازدهم اسفندماه در خطبه‌های نمازجمعه قیدار ضمن تسلیت رحلت بانو ام‌البنین، اظهار کرد: این روز به نام روز تکریم مادران و همسران شهید نام‌گذاری شده است و امید است بتوانیم حق این بانوان را ادا کنیم زیرا فرزندانی در دامن آنها تربیت یافته‌اند که در راه دین و آیین الهی قدم برداشته‌اند.
وی با اشاره به اهمیت زنان در تربیت نسل دینی و قرآنی در جامعه اسلامی، افزود: دشمن به دنبال متزلزل کردن این نقش زن در جامعه است و نمونه‌های این مساله را در تاریخ به خوبی می‌توان مورد مطاله قرار داد.
حجت‌الاسلام بیگدلو با اشاره به بخشی از آیه اول سوره مبارکه حج «إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شَيْءٌ عَظِيمٌ»، تاکید کرد: در این روز هرکس درگیر اعمال و رفتار خود است و خوشا به حال آن کس که در دنیا تقوای الهی پیشه کرده و در این هنگام خوفی از عقاب اعمال خود ندارد.
وی با اشاره به اینکه ترک محرمات و انجام واجبات یکی از مهمترین ملاک‌های تقوای الهی است، تاکید کرد: یکی از مواردی که در زمینه انجام واجبات باید به آن توجه داشت رعایت حدود حجابی است که خدای متعال تعیین کرده و این مساله علاوه بر اینکه در قرآن کریم مورد تاکید قرار دارد از ابتدای خلقت و به صورت فطری در نهاد آدمی قرار داده شده است.
حجت‌الاسلام بیگدلو تصریح کرد: در بخشی از آیه ۵۳ سوره مبارکه احزاب می‌خوانیم: «إِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ»؛ «و چون از زنان [پيامبر] چيزى خواستيد از پشت پرده از آنان بخواهيد» در حالی که در جامعه امروز نه تنها روابط از پشت پرده و در حجاب نیست بلکه شاهد هستیم عده‌ای از سر ناآگاهی و یا عوامل دشمنان و بیگانگان در ملاء عام حجاب از سر برداشته و جمله «لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ» را دست‌آویز خود می‌کنند.
وی افزود: منظور از این آیه این است که شخص را نمی‌توان با اجبار متدین کرد ولی رعایت شئون دینی برای همه افراد در جامعه ضروری است.
امام جمعه موقت قیدار با تاکید بر اینکه حق نداریم در امور افراد تجسس کنیم، تصریح کرد: اما زمانی که بازخورد برخی از رفتارها در سطح اجتماعی اثر منفی دارد لاجرم باید با عوامل این رفتارها برخورد قانونی صورت گیرد.
حجت‌الاسلام بیگدلو گفت: در آیه ۱۲۱ از سوره مبارکه طه می‌خوانیم: «فَأَكَلَا مِنْهَا فَبَدَتْ لَهُمَا سَوْآتُهُمَا وَطَفِقَا يَخْصِفَانِ عَلَيْهِمَا مِنْ وَرَقِ الْجَنَّةِ وَعَصَى آدَمُ رَبَّهُ فَغَوَى»؛ «آنگاه از آن [درخت ممنوع] خوردند و برهنگى آنان برايشان نمايان شد و شروع كردند به چسبانيدن برگهاى بهشت بر خود و [اين گونه] آدم به پروردگار خود عصيان ورزيد و بيراهه رفت». این در حالی بود که جز آن دو که همسر محرم به یکدیگر بودند کسی آنجا نبود ولی همین مساله نشان از فطری بودن رعایت حجاب دارد و آیا این دلیل متقنی بر رعایت حجاب و عفت نیست؟

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب