10:27:00 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجهیز بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین
مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است. به گزارش ایسنا، «فریدون داوودی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه […]
تجهیز بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است.

به گزارش ایسنا، «فریدون داوودی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و ارتقای راندمان آبیاری شده است و طی این مدت، عملکرد و اعتبارات این حوزه رشد قابل توجهی داشته است، در واقع طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۱۲ هزار و ۳۲۰ هکتار از اراضی استان به اجرا درآمده و عملیات اجرایی ۶۰۰۰ هکتار طرح جدید نیز آغاز شده است.

این مسئول احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب ماه‌نشان با اعتبار یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه مدیریت منابع آب در دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: اجرای این طرح باعث حل مشکل بیش از ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان ماه‌نشان شده است.

خبر جدید  کشف ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان ایلام طی یک سال گذشته

داوودی، از تکمیل و احداث ۴ پروژه بزرگ ایستگاه پمپاژ و تأمین آب در روستاهای هزاررود، ونیسر و دهنه، پاوه‌رود، کلتان و جزلاندشت، هم‌چنین تکمیل و احداث شبکه آبیاری مربوطه در سطح ۱۳۷۰ هکتار در دولت تدبیر و امید خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۵، مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این پروژه‌ها هزینه شده و با بهره‌برداری از آن‌ها برای حدود ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

خبر جدید  کارشناسان فعال در عرصه امنیتی استان قزوین باید کارآمد باشند

وی احداث بند انحرافی اوچ‌داش با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با حجم آب تنظیمی ۴ میلیون متر مکعب، احداث ۱۳ کیلومتر جاده بین مزارع با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال و اجرای عملیات آب و خاک در ۵۰۰ هکتار از اراضی شرکت‌های تعاونی روستایی استان با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه مدیریت منابع آب برشمرد و گفت: احیا و مرمت ۲۰ رشته از قنوات استان با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ از دیگر اقدامات شاخص بوده است، طوری که با استحصال ۲ میلیون متر مکعب آب از این قنوات مشکل تامین آب حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی تحت پوشش حل شده است.

خبر جدید  بسیاری از دختران قادر به ادامه تحصیل نیستند

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای ۱۳۷۵ هکتار شبکه آبیاری در پایاب سدها و ایستگاه‌های پمپاژ استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال تصریح کرد: اجرای این طرح طی چهار سال گذشته زمینه اشتغال حدود ۴۵۰ نفر را فراهم کرده است . همچنین ۱۴۰ کیلومتر لوله ‎ گذاری و احداث کانال در ۱۳۰ نقطه استان زنجان اجرا شده است که صرفه‌جویی حدود ۲ میلیون ‎ متر مکعبی آب در بخش کشاورزی را به دنبال داشته است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب