9:45:40 - جمعه 29 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تداوم بیمه سلامت نیاز به حمایت‌های بیشتر بودجه‌ای سازمان دارد
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: برای تداوم طرح تحول سلامت نیاز به حمایت های بیشتر بودجه ای از سازمان بیمه سلامت است. شعار سال: خدیجه ابراهیم خانی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بیمه سلامت نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است، اظهار داشت: از جمعیت ۴۰ میلیون نفری تحت […]
تداوم بیمه سلامت نیاز به حمایت‌های بیشتر بودجه‌ای سازمان دارد

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: برای تداوم طرح تحول سلامت نیاز به حمایت های بیشتر بودجه ای از سازمان بیمه سلامت است.

شعار سالخدیجه ابراهیم خانی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بیمه سلامت نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است، اظهار داشت: از جمعیت ۴۰ میلیون نفری تحت پوشش سازمان‌حدود ۳۳ میلیون نفر یعنی ۸۵ درصد ازجمعیت به شکل رایگان خدمات بیمه ای دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه تعادل منابع و هزینه های سازمان به هم خورده و هر سال با زیان انباشته روبه روست، ابراز کرد: بالاترین زیان انباشته در سال ۹۵ بوده که دلیل اصلی، تاخیر در تسویه بدهی های سازمان به مراکز طرف قرارداد است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به این که عمده ترین منبع بودجه ای سازمان بیمه سلامت از محل منابع عمومی دولت است، عنوان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷ نسبت به تخصیص سال ۹۶ این میزان کاهش پیدا کرده است.

خبر جدید  حتی اگر فاجعه هواپیما هم نبود، بدلایل زیر ربیعی باید استیضاح می شدید

ابراهیم خانی اضافه کرد: در سال ۹۵ علیرغم مساعدت دولت در چاپ و انتشار اوراق اسلامی، با کسری بودجه ۴ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومانی مواجه بوده ایم که این میزان در پایان سال ۹۶ به ۸ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد که اگر در بودجه سال ۹۷ به این مقادیر توجه نشود امکان ایجاد تعهد جدید در سال آتی را به مخاطره خواهد انداخت.

وی با تاکید بر این که تداوم طرح تحول سلامت نیاز به حمایت های بیشتر بودجه ای از سازمان بیمه سلامت دارد، افزود: در استان زنجان در طول سال های گذشته با رشد چشمگیر موسسات دولتی و خصوصی رو به رو بوده ایم که با کسری بودجه ای که با آن مواجه هستیم امکان بستن قرارداد جدید با مراکز خصوصی را دچار مشکل خواهد کرد.

خبر جدید  افتتاح دو مدرسه خیرساز در بناب و اسکو

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان تصریح کرد: در مراکز دولتی نیز در طی سال ۹۶ افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر در شهریور ماه، افتتاح مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر در اردیبهشت ماه و افتتاح کلینیک ویژه منحصر به فرد شفیعیه تا پایان سال، افزایش تخت های بیمارستانی معمولی و ویژه و افزایش پزشکان ۲k را خواهیم داشت که تاثیر بسزایی در هزینه های اداره کل دارد و منجر به تعویق پرداخت بدهی های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی شده و خواهد شد.

خبر جدید  مرمت آرامگاه ملاحسن كاشی به نيمه راه رسيد

ابراهیم خانی با اشاره به این که در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از جمعیت ۱میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ نفری استان تحت پوشش بیمه ی سلامت هستند، اضافه کرد: تنها تراز مثبت درآمد به هزینه در صندوق کارمندی است و در بقیه ی صندوق ها با تراز منفی بین ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار تومانی به ازای هر نفر مواجه هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استان زنجان ۸۵ درصد بیمه شدگان بیمه سلامت به شکل رایگان تحت پوشش بیمه هستند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری کار ایران ، تاریخ انتشار ۷دی ۹۶، کدمطلب:۵۷۵۸۳۱، www.ilna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد