12:00:29 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تسهیلات کرونایی هنرمندان زنجانی چقدر است؟
فاطمه کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با اشاره به تسهیلات کرونایی که به هنرمندان تعلق می‌گیرد، گفت: براساس آمار موجود در سامانه تسهیلات کرونایی، میزان تسهیلات درخواست شده از طرف هنرمندان استان زنجان ۹۱ میلیارد ریال می‌باشد که تاکنون بیش از ۵۶ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
تسهیلات کرونایی هنرمندان زنجانی چقدر است؟

شعار سال: فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، در نشستی، به فعالیت هنرمندان از موج اول کرونا در فضای مجازی با تولید محتوا‌های هنری و تشویق عموم در پیشگیری از کرونا اشاره کرد و گفت: این فعالیت‌ها در قالب نمایش، انیمیشن، موشن گرافی، پوستر و … و به شکل پویش‌های در خانه بمانیم، من ماسک می‌زنم و تنها واکسن کرونا، استفاده از ماسک است، انجام شد.

کرباسی با اشاره به نتایج عملکرد ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در سال‌های ۹۶ تا ۹۸ گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در سال ۹۶ موفق به کسب رتبه ۱۸ کشوری، در سال ۹۷ موفق به کسب رتبه ۹ کشوری و در سال ۹۸ موفق به کسب رتبه ۶ کشوری شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه وجود رتبه ۲۲ کشوری در شاخص مربوط به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد موجب پایین آمدن رتبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان شد، خاطرنشان کرد: این کاهش رتبه در این شاخص به دلیل عدم دسترسی برخی از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان در سامانه فهما بود که امید می‌رود این مشکل با توجه به تجهیز روستا‌های استان به اینترنت در سال‌های پیشرو حل شود.

خبر جدید  ایجاد فضای کسب و کار امن برای تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خریداران الزامی است

کرباسی به نتایج کلی رشد و کاهش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور نیز اشاره کرد و افزود: استان زنجان با امتیاز ۱۷.۲۱ درصد در جایگاه نهم کشوری قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به طرح پاییزه کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۹۹ هم پرداخت و گفت: مدت زمان اجرای این طرح هشت روزه بوده و میزان یارانه خرید برای کتاب ۲۰ درصد تعیین شده است.

خبر جدید  سهم اختصاص یک‌درصدی درآمد معادن زنجان کجاست؟

وی هدف از اجرای این طرح را رسیدن کتاب به دست کتابخوانان واقعی عنوان کرد و ابراز داشت: این طرح شامل کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان است.

این مقام مسئول در خصوص سینمای پردیس شهر قیدار هم توضیحاتی داد و گفت: در پی انعقاد قرارداد بین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری‌ها مقرر شده تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت پردیس به شهر‌هایی با جمعیت جوان که امکان ساخت سینما در آن وجود ندارد اختصاص پیدا کند.

کرباسی هم چنین در ادامه اضافه کرد: در ابتدای کار مقرر شده بود تا این پردیس در شهر ابهر ساخته شود، ولی به دلیل ساخت مجموعه فرهنگی و هنری مجهز به سینما در این شهر، با رایزنی‌های انجام شده مقرر شد تا این پردیس در شهر قیدار ساخته شود؛ همچنین اگر ساخت پردیس در مدت چهار ماه نهایی شود ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای تجهیز پردیس سینمایی اختصاص می‌یابد.

خبر جدید  مراسم عزاداری یازدهم محرم در زنجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان درباره خسارت کرونا به هنرمندان استان و اختصاص تسهیلات به این قشر گفت: ۲.۹ درصد تسهیلات درنظرگرفته شده برای هنرمندان کشور به هنرمندان استان زنجان اختصاص پیدا کرده است و براساس آنچه در سامانه تسهیلات کرونایی به نمایش درآمده است؛ میزان تسهیلات درخواستی هنرمندان استان زنجان ۹۱ میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از ۵۶ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۸۷۸۹۵، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب