12:14:55 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشدید نظارت واحدهای مرغداری و کشتارگاه های طیور استان زنجان
در حال حاضر نظارت و پایش در همه واحدهای مرغداری استان زنجان و نیز کشتارگاه های طیور استان تشدید شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۷۰ هزار قطعه مرغ مادر و یک میلیون و ۶۰۰ هزار عدد تخم مرغ به علت ابتلا به بیماری […]
تشدید نظارت واحدهای مرغداری و کشتارگاه های طیور استان زنجان

در حال حاضر نظارت و پایش در همه واحدهای مرغداری استان زنجان و نیز کشتارگاه های طیور استان تشدید شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۷۰ هزار قطعه مرغ مادر و یک میلیون و ۶۰۰ هزار عدد تخم مرغ به علت ابتلا به بیماری مشترک آنفلوانزا در ۶ واحد تولیدی این استان معدوم شده است.

محمدباقر حاج کاظمی با بیان این خبر افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۶ واحد مرغ مادر به تعداد ۱۷۰ هزار قطعه مرغ مادر، یک میلیون و ۶۰۰ هزار عدد تخم مرغ های نطفه دار به منظور جلوگیری از انتقال بیماری آنفلوانزا به سایر طیور و انسانها بر اساس شرایط بهداشتی معدوم شد.

خبر جدید  آغاز نمایشگاه تخصصی مد و لباس مانتوهای اسلامی ایرانی

وی اظهار داشت: مرغ های مادر برای تولید تخم مرغ های نطفه دار پرورش داده می شوند و این تخم مرغ ها نیز در جوجه کشی کاربرد دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان تصریح کرد: آنفلوانزای طیور یکی از بیماری های ویروسی مهم مشترک بین انسان و پرندگان به شمار می رود.

خبر جدید  تبدیل محوطه خاک برداری شده سبزه‌میدان به پارکینگ

حاج کاظمی گفت: پرندگان آبزی وحشی می توانند بدون بروز علایم بالینی، ویروس عامل بیماری را با خود جابجا کنند.

وی اظهارداشت: در حال حاضر نظارت و پایش در همه واحدهای مرغداری استان زنجان و نیز کشتارگاه های طیور استان تشدید شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: این بیماری از ابتدای سالجاری تاکنون در واحدهای تولید تخم مرغ و مرغ گوشتی مشاهده نشده است.

خبر جدید  تنها راه مبارزه با تبلیغ ناامیدی در جامعه خدمت‌رسانی و تلاش است

حاج کاظمی، از همه شهروندان خواست از خرید و فروش هرنوع پرندگان زینتی و بومی به منظور پیشگیری از این بیماری مشترک بین انسان و پرندگان خودداری کنند.

وی اظهارکرد: مصرف کنندگان هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای فرآورده توجه کنند و موارد غیر بهداشتی را با سامانه ارتباط مردمی ۱۵۱۲ دامپزشکی استان زنجان جهت رسیدگی و بررسی موضوع اطلاع دهند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد