12:23:59 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشکیل گروه های هميار عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار
گروه های هميار عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است که متشکل از ۵ الی ۷ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۲۲ گروه همیار […]
تشکیل گروه های هميار عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

گروه های هميار عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است که متشکل از ۵ الی ۷ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۲۲ گروه همیار تحت پوشش بهزیستی در سطح استان فعال هستند گفت: از ابتدای سال ۱۳۷۹ گروه های همیار در بهزیستی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند.

محمد محمدی افزود: گروههای همیار گروهی با فعالیت دو سويه،  متقابل و افقي هستندکه با توانايي‌ هاي كم و بيش يكسان تلاش می کنند توانايي‌هاي يكديگر را تكميل نموده يا كمبود‌های خود را  جبران نمایند .

خبر جدید  تصویب کاهش تعرفه واردات تخم مرغ از 55 درصد به 5 درصد در هیئت دولت

وی اظهارداشت: حمایت‌های مادی و معنوی از زنان سرپرست خانوار و اشتغال‌زایی پایدار از مهم‌ترین اهداف بهزیستی به شمار می‌رود از این‌ رو طرح گروه‌های همیار بهزیستی استان همگام با سایر استان‌های کشور جهت راه‌اندازی فعالیت‌های تولیدی تشکیل و به مرحله اجرا درآمده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان تشکیل گروه های هميار را عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد:هر کدام از گروههای هميار ، متشکل از ۵ الی ۷ نفر از زنان  و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.

محمدی شناسایی زنان سرپرست خانوار توانمند،علاقه مند وفعال درزمینه کسب وکار ، تشکیل جلسه ودعوت از زنان ودختران خود سرپرست تحت پوشش ، دریافت فرمهای مربوطه ثبت شرکت تعاونی از اداره ، انتخاب نام شرکت واعلام به اداره ثبت و تعاون ، دریافت مجوزتأسیس واساسنامه گروه و شروع به فعالیت گروه ورسمیت شناختن را از نحوه تشکیل گروه های همیار برشمرد و افزود: برای هر گروه همیار اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال توسط بهزیستی هزینه می گردد.

خبر جدید  بیمه‌شدگان بیمه اجباری تأمین اجتماعی زنجان به ۱۱۰ هزار نفر رسید

وی  فراهم نمودن زمينه‌هاي مشاركت خدمت‌گيرندگان در حل مسائل اجتماعي اقتصادي مربوط به خود ، تغيير نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات ،  شناساندن استعداد قابليت‌هاي فردي و جمعي جامعه هدف و  فراهم آوردن و تبدیل توانايي‌هاي بالقوه فرد به  بالفعل ، تلاش در جهت افزايش اعتماد به نفس و قدرت تصميم‌گيري خدمت‌گيرندگان در حل مشكلات و  فراهم نمودن زمينه‌هاي رشد استعداد‌ها و مساعدت جهت ارتقاء دانش و آگاهي خانواده  را از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گرو های همیارعنوان نمود.

خبر جدید  خانواده ها درحفظ قرآن کریم نقش بسزایی دارند

وی با اشاره به افتتاح دو گروه همیار مینا کاری و ملیله کاری با اشتغال ۱۱ نفر در شهرستان زنجان افزود:   توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موجب بهبودزندگی آنها می شود.

وی گفت: در حال حاضر ۳ گروه همیار در شهرستان ابهر ، ۶ گروه در شهرستان خدابنده ، ۴گروه در شهرستان خرمدره و ۵گروه در شهرستان زنجان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان زنجان فعالیت می نمایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد