15:51:29 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعارض زیست‌گاهی حیات وحش در زمینه توسعه باید مدنظر باشد
سیدرضا موسوی مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: روز جمعه بنا به اعلام اهالی یک قلاده پلنگ به فردی میانسال حمله و باعث زخمی شدن وی شد که بلافاصله محیط‌بانان وارد عمل شدند. وی با بیان اینکه این حادثه خارج از مناطق حفاظت شده رخ داده است، ادامه داد: حمله پلنگ به یکی […]
تعارض زیست‌گاهی حیات وحش در زمینه توسعه باید مدنظر باشد

سیدرضا موسوی مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: روز جمعه بنا به اعلام اهالی یک قلاده پلنگ به فردی میانسال حمله و باعث زخمی شدن وی شد که بلافاصله محیط‌بانان وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه خارج از مناطق حفاظت شده رخ داده است، ادامه داد: حمله پلنگ به یکی از اهالی روستای تشویر در منطقه آزاد و خارج از مدیریت اداره کل محیط رخ داده است و در حال بررسی حادثه هستیم.

خبر جدید  تولید ماهی خاویاری در شهرستان ماه‌نشان

موسوی مشکینی با بیان اینکه سرشماری این حیوانات با روش‌های مختلف و به‌صورت تقریبی انجام می‌شود که این موضوع باعث می‌شود آمار دقیقی از این جانوران نداشته باشیم، افزود: در حال حاضر محیط بانان در محل حضور داشته و به دنبال ردپایی از پلنگ مهاجم هستند ولی هنوز ردی از این حیوان مشاهده نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه به دلیل تعارضات به وجود آمده در حیات وحش حمله گونه‌های جانوری به انسان‌ها طی سال‌های اخیر بیشتر شده است، گفت: در زمینه توسعه باید تعارض زیست گاهی حیات وحش مدنظر باشد.

خبر جدید  چالش‌های اصلی مطالعات زلزله در کشور

 موسوی با بیان اینکه تداخل محل زندگی حیوانات و انسان باعث بروز چنین تعارضاتی شده است، گفت: باید شرایط به‌گونه‌ای مدیریت شود تا محل زیست حیوانات محافظت شود و جانوران وارد حریم زندگی انسان‌ها نشوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با یادآوری اینکه در سال ۹۴ لاشه یک قلاده پلنگ در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان یافت شد، گفت: طی سالهای ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۲ و ۳ قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر از سوی محیط بانان از طریق دوربین فیلمبرداری مشاهده شده است.

خبر جدید  استان ایلام گذرگاه زائران اربعین/سرباز رهبر و خادم مردم هستم

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد