16:36:47 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد فعالان صنعت مسگری استان زنجان افزایش یافته است
به گزارش خبرنگار مهر،  یحیی رحمتی ظهر چهارشنبه در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع‌دستی که به میزبانی سالن شهید شهریاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه طراحی و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما باشد، افزود: هویت بخشی به زمانی که در آن زندگی می […]
تعداد فعالان صنعت مسگری استان زنجان افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر،  یحیی رحمتی ظهر چهارشنبه در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع‌دستی که به میزبانی سالن شهید شهریاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه طراحی و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما باشد، افزود: هویت بخشی به زمانی که در آن زندگی می کنیم در محصولات صنایع دستی هدف اصلی ما از برپایی نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه در همه زمینه ها باید برای هویت و شناسانامه زمان مدنظر باشه و توجه یزه به این مقوله شود، ادامه داد: در زمینه ساختمان سازی و همچنین صنایع دستی باید توجه ویژه به لحاظ نمودن شناسنامه زمانی و جغرافیایی مدنظر باشد.

خبر جدید  مانورمدیریت بحران برق در ایجرود

رحمتی با تاکید بر اینکه طراحان باید در آثار خود وابستگی نقطه جغرافیایی اثر را نشان دهند و در واقع طراحی ها و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما باشد، افزود: تخصصی کردن تولیدات و در واقع هدفمند کردن پروسه تولید از مواردی است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با بیان اینکه  ایران به لحاظ تنوع بالای محصولات صنایع دستی یکی از سه کشور برتر تنوع محصولات صنایع دستی در دنیا است، گفت: ایران یکی از سه کشور اول جهان در تنوع محصولات صنایع دستی است و صنایع دستی و آثار تاریخی یکی از مهم ترین راههای اطلاع یافتن از عمق تاریخی و فرهنگی یک ملت مطلع است.

خبر جدید  درخشش کشتی گیران زنجانی در مسابقات آزاد کشوری

رحمتی با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه باید توجه ویژه به ساختارها و اصالت فرهنگی صورت بگیرد، افزود: حوزه صنایع دستی یکی از بخش های است که باید در طراحی و ساخت آن ظرافت های ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه طراحی باید بگونه ای باشد اصالت اثر حفظ شود، گفت: نتوانسته ایم نیاز در محصولات جدید صنایع دستی ایجاد کنیم و به همین جهت نتوانسته ایم در آن جایگاه اصلی خود در جهان قرار گیریم.

خبر جدید  مراسم عزاداری روز عاشورا در قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: تعداد فعالان صنعت مسگری استان زنجان از ۱۸ نفر در سال ۸۹ به ۷۵۰ نفر در طی سال جاری افزایش یافته است.

سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع دستی با حضور ۴۵ دانشجو از ۸ دانشگاه کشور و اساتید برجسته طراحی صنعتی ایران برای سومین سال متوالی در شهر زنجان برپاست.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد