9:40:00 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه بوم‌گردی نیاز گردشگری طارم
فرماندار طارم گفت: توسعه بوم‌گردی نیاز اساسی گردشگری این شهرستان است. «علی باقری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که طارم شهرستانی چهار فصل است، تصریح کرد: در هر فصل سال در این شهرستان محصولات متنوع و مختلفی برداشت می‌شود. وی با تأکید بر این‌که طارم بهترین ظرفیت را برای شکیل‌گیری اقتصاد […]
توسعه بوم‌گردی نیاز گردشگری طارم

فرماندار طارم گفت: توسعه بوم‌گردی نیاز اساسی گردشگری این شهرستان است.

«علی باقری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که طارم شهرستانی چهار فصل است، تصریح کرد: در هر فصل سال در این شهرستان محصولات متنوع و مختلفی برداشت می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که طارم بهترین ظرفیت را برای شکیل‌گیری اقتصاد چمدانی و جذب گردشگر در فصول مختلف دارد، خاطرنشان کرد: گردشگران می‌توانند با سفر به طارم ضمن تهیه محصول باکیفیت، به‌صورت مستقیم، از مناظر گردشگری شهرستان نیز دیدن کرده و نهایت بهره را از مواهب خدادای شهرستان ببرند.

این مسئول با تأکید بر این‌که پتانسیل و ظرفیت بی‌نظیر و مثال‌زدنی شهرستان طارم در حوزه گردشگری و صنعت توریسم غیرقابل انکار است، یادآور شد: تقویت و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق منسجم است.

خبر جدید  مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت است

فرماندار طارم با تأکید بر این‌که بخش گردشگری در شهرستان طارم به‌عنوان پیشتاز توسعه شهرستان می‌تواند تا حد قابل قبولی بخش اقتصاد به ویژه اشتغال و درآمدزایی این شهرستان را رونق بخشد، تصریح کرد: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به طبیعت همیشه سرسبز طارم، یادآور شد: همیشه سبز بودن این شهرستان به علت داشتن ۵۵ هزار هکتار جنگل از درختان ارس و ۲۰ هزار هکتار باغ‌های زیتون است که باعث حاکمیت هوای دل‌انگیز در این شهرستان می‌شود.

این مسئول با اشاره به این‌که طبیعت زیبا، بوم‌گردی، آثار باستانی متعدد به جا مانده از دوره ساسانی، اشکانی و دوره صفوی، وجود امامزادگان متعدد در ارتفاعات کوهستانی با مناظر بکر و طبیعتی خاص، نبود ترافیک و داشتن بهترین آب و هوایِ ممکن بدون وجود آلایندگی و امنیت زیاد از جمله ظرفیت‌های بی‌نظیر جذب گردشگر در شهرستان طارم است، افزود: متأسفانه آن طور که باید نتوانسته‌ایم در حوزه گردشگری شهرستان مثبت عمل کنیم.

خبر جدید  دیدنی های زنجان در یک نگاه

باقری با اشاره به این‌که طارم یک منطقه کشاورزی است، اما در شرایط کنونی به‌علت بحران کمبود آب در کشور توسعه بخش کشاورزی امکان‌پذیر نیست، گفت: باید از ظرفیت‌های دیگر منطقه به خوبی برای ایجاد اشتغال استفاده شود که توسعه بخش گردشگری و خدمات جایگزین بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در منطقه است.

خبر جدید  برگزاری ۶۴ برنامه توسط تبلیغات اسلامی در دهه کرامت/اعزام ۲۴۷مبلغ

فرماندار طارم، توسعه حوزه بوم‌گردی را نیز یکی از مهم‌ترین راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان دانست و تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه گردشگری به ویژه رسته بوم‌گردی، ارائه تسهیلات برای تقویت بوم‌گردی در شهرستان طارم باید همراه با برنامه مدون باشد.

وی یادآور شد: با توجه به حضور گردشگران خارجی در چند سال اخیر در شهرستان طارم باید زیرساخت‌های جذب هر چه بیشتر این گردشگران در شهرستان طارم از طریق توسعه حوزه طبیعت‌گردی و بوم‌گردی با تیپ‌های ویژه مورد استقبال آنان فراهم شود که تحقق این امر نیاز به برنامه‌ریزی منسجم و برنامه مدون دارد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب