16:25:00 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه زیرساخت‌های آموزش امداد و نجات از ضروریات است
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: توسعه زیرساخت‌های آموزش امداد و نجات ضروری به نظر می‌رسد. شهرام میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تاکید بر این‌که برگزاری دوره بازآموزی امداد و نجات فرصتی برای ارتقای دانش و مهارت‌های امدادی به شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به اصول بنیادین نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر […]
توسعه زیرساخت‌های آموزش امداد و نجات از ضروریات است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: توسعه زیرساخت‌های آموزش امداد و نجات ضروری به نظر می‌رسد.

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تاکید بر این‌که برگزاری دوره بازآموزی امداد و نجات فرصتی برای ارتقای دانش و مهارت‌های امدادی به شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به اصول بنیادین نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر و لزوم پایبندی عوامل امدادرسان به این ارزش‌ها، به روزرسانی مهارت‌ها و آمادگی‌های عملیاتی نجاتگران و اطمینان یافتن از تحقق نصاب لازم مهارت برای نقش پذیری در پایگاه‌های امدادی، فلسفه دوره‌های بازآموزی محسوب می‌شود.

خبر جدید  چاه‌های آب شرب در زنجان بازسازی‌شده است

این مسئول با تاکید بر این‌که مربیان امدادی باید بتوانند کمک‌های اولیه را با استفاده تکنولوژی روز و وسایل کمک‌آموزشی بیاموزند، ادامه داد: همه دستگاه‌های عضو ستاد سفر باید وفاق و همدلی داشته باشند و شرایط جسمی و روحی نیروهای خود را جهت ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی تقویت کنند؛ در واقع باید با همدلی، هم‌افزایی و احساس مسئولیت، خدمات پیش‌بینی شده را به شایسته‌ترین شکل ممکن به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه دهیم.

وی با تاکید بر این‌که در امدادرسانی به حوادث جاده‌ای تعامل خوبی بین پلیس‌راه، اورژانس و جمعیت هلال‌احمر استان وجود دارد، افزود: در حوادث جاده‌ای، جستجو و نجات بر عهده هلال‌احمر است و در انتقال مصدومان به مراکز درمانی، جمعیت هلال‌احمر به عنوان نیروی کمکی در کنار اورژانس ایفای نقش می‌کند. خوشبختانه نیروهای هلال‌احمر همواره فراتر از وظایف خود عمل کرده و حین انتقال مصدومان روستایی به مراکز درمانی شهرها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

خبر جدید  رتبه چهارم مسابقات قرآن کریم کشوری از آن معلم زنجانی

میرزایی خاطرنشان کرد: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۹۷، گروه های هدف در پنج کارگاه، آموزش‌هایی از قبیل بازآموزی استفاده از خودروی نجات و تجهیزات نجات هیدرولیک، کار با آمبولانس، تجهیزات آمبولانس و نحوه کنترل ترافیک، مدیریت صحنه حادثه، رهاسازی و تثبیت مصدوم و تمرین‌های مربوط به مراقبت‌های پیش بیمارستانی را فرا گرفتند.

خبر جدید  ایده‌ های فناورانه باید تجاری سازی شوند

به گزارش ایسنا، دوره بازآموزی طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۹۷، با حضور سر تیم‌های پایگاه امداد و نجات بین شهری استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، همدان و زنجان به مدت ۱۲ روز در پایگاه امداد و نجات شمالغرب این جمعیت برگزار شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب