15:33:12 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریالی استان زنجان
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان زنجان گفت: تولید ناخالص داخلی استان بدون احتساب نفت در سال ۹۳ بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است. به گزارش ایسنا، «سید ابوالفضل عباسچیان» ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصاد و دارایی استان زنجان، اظهار کرد: تولید ناخالص داخلی استان بدون احتساب نفت […]
تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریالی استان زنجان

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان زنجان گفت: تولید ناخالص داخلی استان بدون احتساب نفت در سال ۹۳ بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

به گزارش ایسنا، «سید ابوالفضل عباسچیان» ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصاد و دارایی استان زنجان، اظهار کرد: تولید ناخالص داخلی استان بدون احتساب نفت در سال ۹۱ بیش از ۶۹ هزار میلیارد ریال بوده که استان در این سال در رتبه ۲۵ کشوری قرار داشته و در سال ۹۳، تولید ناخالص داخلی استان در همین بخش بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریال بوده که استان در سال ۹۳ نیز رتبه ۲۵ کشوری را داشته است.

این مسئول ادامه داد: سرانه تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت در سال ۹۱ بیش از ۶۸ هزار میلیارد ریال بوده که این میزان در سال ۹۳ به بیش از ۱۰۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی در رابطه با نرخ مشارکت اقتصادی در استان، افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال ۹۱ برابر با ۴۲٫۳ درصد بوده که این میزان در سال گذشته به ۴۰٫۸ درصد و در تابستان امسال به ۴۵٫۲ درصد رسیده است. همچنین نرخ بیکاری استان در سال ۹۱ برابر با ۱۱٫۴ درصد بوده که این نرخ در تابستان امسال به ۹٫۷ درصد رسیده است.

خبر جدید  تولید وپخش بیش از 4700 دقیقه برنامه درگرامیداشت هفته دولت در صداوسیمای مرکز زنجان

عباسچیان با اشاره به تسهیلات طرح رونق، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۷۶۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق پرداخت شده و امسال نیز تا به امروز ۲۳۴۶میلیارد ریال تسهیلات در این بخش به متقاضیان پرداخت شده است که امیدواریم تا پایان سال شاهد افزایش ۱۰ درصدی در این بخش باشیم.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در استان از ۲ درصد سال ۹۱ به ۲٫۳ درصد در سال ۹۲ رسیده است، یادآور شد: میانگین ضریب نفوذ بیمه در کشور برابر با ۲٫۸ درصد است و امارهای بورس نیز نشان از رونق بازار سرمایه در استان است.

خبر جدید  دولت باید با چپاول گران بیت المال برخورد کند

وی با اشاره به تشکیل منظم جلسات ستاد تجهیز درآمد استان زنجان، تصریح کرد: این جلسات به منظور پیگیری وضعیت وصول درآمدهای استان برگزار می‌شود و شناسایی بخش‌هایی که ظرفیت درآمدزایی آنها کمتر مورد شناسایی و ظرفیت سنجی واقع شده و ارائه راهکارهای لازم برای ارتقای وصولی از این منابع و ظرفیت‌ها دیگر اهداف تشکیل ستاد تجهیز درآمد استان زنجان است.

عباسچیان با اشاره به تشکیل جلسات کارگروه کارشناسی ذیل ستاد تجهیز درآمد استان به منظور شناسایی منابع و ردیف‌های جدید درآمدی، عنوان کرد: تعیین تعرفه‌های بهینه متناسب با خدمات ارائه شده توسط دستگاه‌های دیگر هدف تشکیل این کارگروه است همچنین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی با همکاری دانشگاه‌های استان با هدف شناسایی و پیشنهاد منابع جدید درآمدی به منظور افزایش سطح درآمدهای استان در حال انجام است که کاهش اتکا به درآمدهای نفتی در سطح کشو نیز در دستور کار اداره امور اقتصاد و دارایی قرار دارد.

خبر جدید  رگبار باران و رعد و برق از فردا تا دوشنبه

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات ستاد بودجه استان با اداره‌کل امور مالیاتی و گمرک، خاطرنشان کرد: پیگیری وصول درآمدها و رفع موانع و مشکلات احتمالی در وصول درآمدهای این دو دستگاه از جمله اقدامات در دستور کار این جلسات است. همچنین حساس‌سازی موضوع برای ذی‌حسابان دستگاه‌های دارای درآمد عمومی به منظور وصول به موقع درآمدهای پیش‌بینی شده و تشکیل جلسات داخلی با معاون اقتصادی اداره کل و اداره خزانه برای بهبود فرآیند وصول و هماهنگی بیشتر عملیات دریافت و ارسال درآمد استان و اخذ و ارسال به موقع آمارهای مورد نیاز وزارت متبوع از دستگاه‌های هدف دیگر اقداماتی است که اداره کل امور اقتصاد و دارایی آن را به صورت جدی دنبال می‌کند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد