15:49:17 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جامعه علمی زنجان باید با شخصیت برجسته استاد روزبه آشنا شود
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی ظهر چهارشنبه در مراسم نکوداشت استاد رضا روزبه که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، با بیان اینکه وقتی انسان برای انجام کاری، حلاوت و شیرینی آن کار را در گام اول بچشد، موفقیت در گام‌های بعدی نیز تکرار خواهد شد، افزود: […]
جامعه علمی زنجان باید با شخصیت برجسته استاد روزبه آشنا شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی ظهر چهارشنبه در مراسم نکوداشت استاد رضا روزبه که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، با بیان اینکه وقتی انسان برای انجام کاری، حلاوت و شیرینی آن کار را در گام اول بچشد، موفقیت در گام‌های بعدی نیز تکرار خواهد شد، افزود: استاد روزبه را می‌توان نمونه بارز این نوع تعالی دانست که رفته‌رفته این موفقیت‌ها تشدید شد.

وی با اشاره به اینکه با نگاهی به آنچه که استاد روزبه به جا گذاشته است، به این مهم می‌رسیم که شعاع انسان‌سازی این معلم اخلاق هنوز هم در جامعه تداوم دارد، تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه امروز اهتمام به پرورش اخلاق در جامعه است، لذا نسل جوان را باید با آموزه‌های استاد روزبه آشنا کنیم تا در راه تعالی که پیش از این توسط ایشان طی طریق شده است، قدم بگذارند.

خبر جدید  طرح دوخطه کردن راه آهن نیازمند اختصاص 280 میلیارد تومان

امام جمعه زنجان با بیان اینکه نسل جوان و جامعه علمی استان زنجان باید با شخصیت و اخلاق برجسته استاد رضا روزبه آشنا شوند، اظهار کرد: بی‌شک این مرد اخلاق از مردم جدا نبود و همواره در بطن مردم جای داشت. علاوه بر این توفیقات الهی که شامل حال استاد روزبه شد، باعث شد تا ایشان در مرتبه‌ای قرار گیرد که از آن به‌عنوان یکی از مشاهیر بزرگ زنجان یاد کنیم.

خبر جدید  ضرورت بازشناسی پدیده اربعین

خاتمی با یادآوری اینکه شخصیت‌هایی که در این کره خاکی در نزد مردم محبوبیت پیدا کرده و در تاریخ نیز ماندگار می‌شوند، همه این خصوصیات را مادرزادی کسب نکرده و برای رسیدن به این درجه زحمات زیادی را متحمل شده‌اند، افزود: استاد روزبه در طول عمر نه چندان طولانی خود توانست شاگردان زیادی را به گونه‌ای که در دین مبین اسلام نیز به آن تاکید شده است، تربیت کند.

همچنین نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در مجلس، با بیان اینکه یکی از خصوصیات بارز استاد رضا روزبه، برخورداری توأمان علم و اخلاق بود، گفت: بی‌شک بحث اخلاق در برهه کنونی نیز یکی از حلقه‌های مفقوده جوامع بشری است و همین امر لزوم الگو قرار دادن استاد روزبه را دوچندان می‌کند.

خبر جدید  راهپیمایی خودجوش " نه به خشونت" مردم ولایتمدار ابهر

سید مرتضی خاتمی با یادآوری اینکه طرز سلوک استاد روزبه به‌گونه‌ای بود که بی‌ادبی‌ها را به خوبی تحمل می‌کردند تا وی را به‌عنوان یک انسان واقعی قلمداد کنیم، خاطرنشان کرد: داشتن همه خصوصیات بارز در یک انسان کار آسانی نیست و این در حالی است که استاد روزبه همه این خصوصیات را هم در بعد علمی و هم در بعد اخلاقی دارا بود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب