8:50:54 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشن نیکوکاری در زنجان برگزار می‌شود
گروه اجتماعی: مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور روزهای۱۶ ،۱۷و۱۸ اسفند در سطح استان زنجان برگزار می‌شود. به گزارش ایکنا از زنجان هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ظهر دیروز یازدهم اسفندماه در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ایجرود: با اشاره به ۱۴ اسفند روز احسان و […]
جشن نیکوکاری در زنجان برگزار می‌شود

گروه اجتماعی: مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور روزهای۱۶ ،۱۷و۱۸ اسفند در سطح استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از زنجان هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ظهر دیروز یازدهم اسفندماه در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ایجرود: با اشاره به ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری، اظهار کرد: کمیته امداد با تدبیر حضرت امام (ره) تاسیس شد و امروز در چهلمین سال از خدمت‌رسانی خود به قله رسیده است.
وی با اشاره به دو ویژگی منحصر به فرد کمیته امداد مزین بودن این نهاد به نام حضرت امام (ره) و رسیدگی به نیازمندان و محرومان، افزود: رسیدگی به حال نیازمندان از شئونات ولی فقیه است و امروز کمیته امداد به نیابت از ولی کار رسیدگی به حال نیازمندان را برعهده دارد.
صفری تصریح کرد: کمیته امداد به اذن از ولی فقیه در حوزه جمع‌آوری زکوات،صدقات و انفاقات در جامعه است و به عنوان بازوان ولایت در حوزه رسیدگی به فقرا و نیازمندان در کشور فعالیت می‌کند.
این مسئول با بیان اینکه مردم و خیران نقش مهم و موثری در کارکردهای محرومیت‌زدایی دارند، تاکید کرد: با حضور و مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد کارهای بزرگی در حوزه فقرزدایی انجام شده است.
یکی از مصادیق عمل صالح دستگیری از نیازمندان است
صفری تصریح کرد: یکی از مصادیق عمل صالح دستگیری از نیازمندان است که موجب می‌شود ایمان در کنار عمل صالح شکل گرفته و زمینه سعادت دنیوی و اخروی انسان رافراهم کند.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: وجود کمیته امداد در کشور وظیفه و مسئولیت مردم و خیران را در قبال نیازمندان سلب نمی‌کند و به فرموده امام صادق (ع) فراهم کننده زمینه آرامش یتیم مورد توجه و شفاعت ائمه معصوم (ع)در روز قیامت بوده و خود ضامن آنها هستند.
از نشانه‌های مومن رسیدگی به حال نیازمندان است
صفری با اشاره به آیات و روایات تاکید کرد: از نشانه‌های مومن رسیدگی به حال نیازمندان است و ایمان به خدا در گرو عمل صالح است که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ایمان براساس آموزه‌های دینی رسیدگی به حال نیازمندان است.
وی با تاکید بر اینکه جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور روزهای ۱۷،۱۶و۱۸ اسفند در سطح استان زنجان برگزار می‌شود، گفت: کمک به فقرا و نیازمندان حرکت در مسیر اهل بیت (ع)بوده و قدم برداشتن برای کمک به نیازمندان همان خط اهل بیت (ع)است که امیدواریم در جشن نیکوکاری خیران با کمک‌های خود سال جدید را با همدلی با نیازمندان و مهربانی با آنها آغاز کنند.

انتهای پیام

خبر جدید  نمایشگاه سبک زندگی فاطمی در جوار بقاع متبرکه زنجان برپا می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب