23:34:45 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جنجال بر سر۳٫۵ تا ۷ میلیارد پول خوابگاه بی‌کیفیت دانشگاه زنجان/ نظر دانشگاه بر تمکین از قانون است
مدیر حقوقی وقت دانشگاه زنجان، با بیان اینکه نظر متولیان دانشگاه زنجان درخصوص تعیین تکلیف خوابگاه صدرا تمکین به قانون است، گفت: دانشگاه آماده توافق بر سر قیمت برای خرید این خوابگاه به قیمت ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است، که سرمایه گذار آن را مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان قیمت گذاری کرده […]
جنجال بر سر۳٫۵ تا ۷ میلیارد پول خوابگاه بی‌کیفیت دانشگاه زنجان/ نظر دانشگاه بر تمکین از قانون است

مدیر حقوقی وقت دانشگاه زنجان، با بیان اینکه نظر متولیان دانشگاه زنجان درخصوص تعیین تکلیف خوابگاه صدرا تمکین به قانون است، گفت: دانشگاه آماده توافق بر سر قیمت برای خرید این خوابگاه به قیمت ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است، که سرمایه گذار آن را مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان قیمت گذاری کرده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، کنفرانس خبری دانشگاه زنجان با حضور مسئولان دانشگاه زنجان، از جمله حسن طغرا نگار مدیر حقوقی  وقت دانشگاه زنجان، بهرام ملکی معاون اداری مالی دانشگاه، هادی‌حسینی معاون دانشجویی دانشگاه زنجان، برای روشنگری افکارعمومی در پی اعتراضات دانشجویان جدیدالورود دانشگاه زنجان برای استقرار در خوابگاه  بی کیفیت «صدرا»  با اجاره بهاء یک میلیونی، برگزار شد.

طغرا نگار، در این جلسه گفت: دانشگاه زنجان با تمکین از قانون درصدد حفاظت از منافع بیت المال و بخش خصوصی است.

 طغرا نگار، با بیان اینکه در دی ماه سال ۱۳۹۱ طبق قانونی و انعقاد قراردادی در دانشگاه زنجان با سرمایه گذار بخش خصوصی ، مبنی بر احداث و اجاره خوابگاه دانشجویی واقع درمحیط  دانشگاه داشته است،  تاکید کرد: در حال حاضر با اختلافات پیش امده بر سر قیمت اجاره بها ء از سال ۹۳ تا به امروز طی جلسات برگزار شده موضوع حل و فصل نشده و نهایت این بحث به سمت و سویی قانونی کشیده شده است.، که با اظهار نظر کارشناسان از طریق دادگستری و طرفین دعوی منجر به مسائلی شده است که سرمایه گذار بخش خصوص در حال حاضر تصمیم بر اخذ اجاره بهایی با مبلغ ۱ میلیون تومان از دانشجویان دارد و این درحالی است که ۹۰ درصد دانشجویان توان پرداخت این مبلغ را ندارند و توافق بر سر ۶۰۰ هزار تومان شده است که در صورت حل و فصل نشدن موضوع دانشجویان باید مابه التفاوت آن مبلغ را بپردازند.

خبر جدید  ردپای خاطره ها در نمایشگاه «نقش قلم» روح را می نوازد

مدیرحقوقی وقت دانشگاه زنجان، با بیان اینکه کل این مبلغ هزینه شده است، تاکیدکرد: دانشگاه آماده پاسخگویی به ابهامات ایجاد شده دراین خصوص است.

 طغرا نگار، با اشاره به مفاد قرار داد و اقدامات انجام گرفته طبق قرارداد موجود ،اضافه کرد: ریالی در این خصوص رسوب منابع نداشتیم.

وی، معرفی سرمایه گذار بخش خصوص را برای اخذ وام ۵/۱میلیارد تومانی  برای معرفی به بانک در خصوص تاسیس این خوابگاه را حائز اهمیت دانست و گفت: این وام دارای باز پرداخت درمدت معین و مشخص بوده است .

طغرا نگار، اضافه کرد: دانشگاه آماده توافق بر سر قیمت برای خرید این خوابگاه از سرمایه به قیمت ۳ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان است.، که هنوز بر سر قیمت طرفین به توافق قطعی نرسیدند سرمایه گذار دنبال سود سالهای آتی است و قیمتی در حدود مبلغی بالغ بر ۶میلیارد تومان برای این خوابگاه قیمت گذاری کرده است.

این مسئول فرهنگی دراستان، با اظهارتاسف از سختی این قرارد داد درزمان تنظیم آن ، ادامه داد: دانشگاه در زمان تاسیس این خوابگاه فاقد منابع مالی کافی و مجوز احداث برای این بنا بوده است و در نتیجه از ظرفیت بخش خصوصی کمک گرفته است که این مورد نیز دارای ساز و کار، کارشناسی با اجاره بهاء متفاوت برای هر ترم برای سالجاری براساس توافق طرفین بوده است.

خبر جدید  آغاز مسابقات کانوپولوی قهرمانی کشور در مراغه

وی، با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای رسیدن به اتفاق آراء در این خصوص، گفت:  طبق جلسه موخه ۱۲دی سالجاری مبنای اجاره بها برای این ترم ۶۰۰هزار تومان بوده که سرمایه گذار بخش خصوصی مبلغی بالغ بر ۹۸۰هزار تومان می خواهد.

قطعیت رای هنوز قطعی نیست.

طغرا نگار، با اشاره به صرف انرژی متولیان دانشگاه به این موارد به جای پرداختن به مباحث علمی و پژوهشی، تاکید کرد: قطعیت رای هنوز قطعی نیست و تصمیم دانشگاه بر خرید خوابگاه است ولی از آنجایی که این تصمیم به خرید دربخشهای دولتی دارای قواعد خاص خود است درنتیجه دانشگاه درصدد حفظ منافع بیت المال خواهد بود.

این مسئول فرهنگی در استان زنجان، با بیان اینکه این موارد درحالی مطرح است که در قرارداد تاکید شده است: که مفاد این قرارداد طبق خواست دانشگاه با رعایت ضوابط و مقررات دانشگاه قابلیت اجرایی دارد و سرمایه گذار خود را ملزم به همکاری با دانشگاه کرده است که اکنون سرمایه گذار بر خلاف مفاد قرار داد عمل می کند.

طغرا نگار، همچنین ارائه راهکارها را بر سر توافق عنوان کرد وگفت: در صورت عدم نتیجه گیری از طریق توافق مجبور به طی مراحل و راهکارهای قانون را در پیش خواهیم گرفت.

در ادامه این کنفرانس خبری، بهرام ملکی،  معاون اداری مالی دانشگاه زنجان، با اشاره به مبلغ ۹۰۰میلیون تومان واریزی به شماره حساب دانشگاه زنجان از بابت اجاره بهاء در دوسال مسئولیت این دانشگاه در این خصوص، تصریح کرد: این مبلغ طبق مستندات موجود به حساب تامین اجتماعی بابت بدهی سرمایه گذار بخش خصوصی و معوقات اقساط بانکی که دانشگاه ضمانت آن را به عهده داشت و دادگستری و یا هزینه پرداخت شده است.

خبر جدید  همایش طلایه داران تبلیغ

از طرف دانشگاه هیچ ابهامی دراین بخش نیست.

معاون اداری مالی دانشگاه زنجان، با بیان اینکه پرداخت این مبالغ ۱ میلیون تومانی برای یک اتاق ۵-۴نفره برای نفری یک میلیون تومان مبلغ بالایی است که اکثردانشجویان توان پرداخت آن را نخواهند داشت ادامه داد: با توجه به تشکیل هیئت داوری دراین زمینه و به دلیل دولتی بودن یکی از طرفین داوری شرط داوری دانشگاه ابطال شده و وجود برخی نواقص موجب ابهامات در این زمینه شده است و دادگاه نیز بدون توجه به تقاضای مجدد کارشناسی از طرف دانشگاه نسبت به صدور حکم اقدام کرده است که در تعیین اجاره بها تعارض وجود دارد و استدلال دادگستری نیز مبنی بر درستی و صحت رای به نفع شرکت و سرمایه گذار است و شرکت استنکاف می کند و از طرف دانشگاه هیچ ابهامی دراین بخش نیست.

 گفتنی است که برای نیمسال دوم سالجاری خوابگاه (صدرا) ۵۰ نفر را قرار است در خود جای دهد که حدود ۱۰ نفر از آنها مبلغ یک میلیون تومان را به سرمایه گذار بخش خصوصی پرداخت کردند و تکلیف ۴۰ نفرهنوز معلوم نیست و آنهایی که مبلغی کمتر از یک میلیون تومان پرداخت کردند از رفتن به خوابگاه توسط سرمایه گذار منع و تهدید به تخلیه خوابگاه شدند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد