13:40:00 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حل معضل اشتغال در کشور نیاز به تکنسین‌های آچار به‌دست دارد
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن، گفت: حل معضل اشتغال در کشور نیاز به تکنسین‌های آچار به‌دست و نیروی مهارتی دارد. به گزارش ایسنا، فریدون احمدی در حاشیه بازدید از تعدادی از کارگاه‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای زنجان اظهار کرد: امروز اشتغال تبدیل به یک معضل در کشور شده و حل آن در سطح استانی […]
حل معضل اشتغال در کشور نیاز به تکنسین‌های آچار به‌دست دارد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن، گفت: حل معضل اشتغال در کشور نیاز به تکنسین‌های آچار به‌دست و نیروی مهارتی دارد.

به گزارش ایسنا، فریدون احمدی در حاشیه بازدید از تعدادی از کارگاه‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای زنجان اظهار کرد: امروز اشتغال تبدیل به یک معضل در کشور شده و حل آن در سطح استانی و کشوری به افراد تکنسین، آچار به‌دست و نیروی مهارتی و فنی نیاز دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دانش‌آموختگان دانشگاهی برای تکمیل دانش عملی خود و برای کسب مهارت به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند، تصریح کرد: امروز شاهد هستیم برخی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت هستند و این مسئله یکی از موانع پیش ‌روی اشتغال است.

احمدی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز کشور در برخی مسائل ناامید شده‌اند، خاطرنشان کرد: باید همه مسئولان دست در دست هم دهیم تا نسل جوان به آینده روشن امید داشته باشند.

خبر جدید  زنجان در بحث تولید مواد شوینده جزو استان‌های مطرح است

وی افزود: با هدف بررسی موانع و کسب راه‌کارها، نمایندگان استان با روسای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای جهت بررسی دقیق و دست‌یابی به راه‌کار مناسب جلساتی داشته باشند.

احمدی همچنین در نشست خبری با اشاره به اینکه به لحاظ اقتصادی بیش از ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود، افزود: بودجه برای برنامه نوشته می‌شود و در حالی که همه آن برنامه بخش عمده‌اش ادامه وضع موجود خواهد شد، یعنی پرداخت حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی و این اتفاق خوبی در حوزه اقتصاد نیست.

نماینده مردم زنجان و طارم خاطرنشان کرد: بزرگ بودن قوه مجریه در پدیده کسب و کار تاثیر ایجاد کرده و در سال‌های اخیر شاهد تزلزل چهار پله‌ای فضای کسب و کار بودیم، زیرا نتوانستیم سرمایه‌گذار جدید در فضای کسب و کار ایجاد کنیم و همه توان به سمت سرمایه‌گذاری در بخش اداری سوق پیدا کرده است.

وی گفت: دغدغه اصلی کشور همچنان اقتصاد است، در حالی که اشتغال از دل تولید بیرون می‌آید و این در حالی است که قوانین، قوا، حرکت‌ها و تصمیمات و همه شرایط کشور ضدتولید هستند و تولید مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و گاهی اوقات با تصمیمات مقطعی برای رونق تولید حتی اوضاع را بدتر می‌کنیم و دلیل آن نیز این است که قوای کشور برای رسیدن به هدف اصلی که هدف چشم‌انداز است برنامه منسجم و مغز برنامه‌ریز ندارد.

خبر جدید  امدادرسانی جمعیت هلال احمرزنجان در 343 حادثه

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام داریم و با این روند قطره‌چکانی، بسیاری از پروژه‌ها به عمر ما کفاف نمی‌کند، از هزینه‌کرد مالیات انتقاد کرد و گفت: مالیات باید در زمینه‌های مختلف از جمله احداث کارخانه، صنعت و اصلاح کشاورزی و عملیات‌های عمرانی هزینه شود، در حالی که در حال حاضر این مالیات برای حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی هزینه می‌شود و همان دستگاه‌های اجرایی سبب عقب افتادگی رتبه کسب و کار می می‌شود و اگر همه اینها را کنار هم بگذاریم می‌بینیم شرایط کشور خاص است.

خبر جدید  ما با هم قهرمانیم.

احمدی تصریح کرد: کار مجلس فریاد کشیدن است و هر جا لازم است عالمانه وارد شود و راه‌حل ارائه کند و هر دوی اینها باید همراه هم باشد، فردی که فریاد می‌کشد باید عالم بوده و بتواند راه‌حل عالمانه و منطقی هم ارائه دهد.

وی بر لزوم حضور جوانان در عرصه‌های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم. عده‌ای حاضر نیستند برای حضور جوانان خوش‌فکر کنار بکشند و اگر علاقه به خدمت دارند به عنوان یک مشاور ادامه فعالیت داشته باشند.

احمدی تاکید کرد: یکی از بزرگ‌ترین بدبختی‌های ما، آدم‌های بازنشسته‌ای هستند که سر کار بازگشتند و از هر چیزی برای این نظام بدتر است. اگر این‌ها انگیزه خدمت دارند مشاوره بدهند بخش اعظم همین حقوق‌های نجومی متعلق به افراد بازنشسته است، زیرا فرد بازنشسته از هیچ سیستم نظارتی واهمه ندارد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب