16:59:21 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خودکفایی استان زنجان در تولید هسته‌های اولیه بذری
رئیس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع‌طبیعی استان زنجان گفت: استان زنجان از نظر تولید هسته‌های اولیه بذری خودکفا است. مهدی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تولید بذور گواهی شده در استان از ۲۹ درصد به ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است و این جای خوشحالی دارد. همچنین […]
خودکفایی استان زنجان در تولید هسته‌های اولیه بذری

رئیس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع‌طبیعی استان زنجان گفت: استان زنجان از نظر تولید هسته‌های اولیه بذری خودکفا است.

مهدی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تولید بذور گواهی شده در استان از ۲۹ درصد به ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است و این جای خوشحالی دارد. همچنین آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی استان نیز ۶ برابر شده است.

وی با بیان اینکه در آموزش کارکنان، رتبه سازمان از ۱۷ در سال ۹۲ به ۲ در سال ۹۵ ارتقاء پیدا کرده است، ادامه داد: طی سال‌های اخیر به منظور تجهیز و تقویت ایستگاه‌های تحقیقاتی استان تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است و امسال آزمایشگاه سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان جزو چهار آزمایشگاه دولتی تجزیه کود در کشور قرار گرفت.

خبر جدید  نوآوری وخلاقیت شاخص های مورد نیاز برای تحقق شعار سال است

وی همچنین با تاکید بر اینکه طرح نظام نوین ترویج کشاورزی با جدیت در سطح استان پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: در بحث بهبود کمیت و کیفیت گندم، نوع بذر مهم‌ترین شاخص است و معرفی ارقام جدید بذر از مهم‌ترین اقدامات مرکز تحقیقات به‌شمار می‌رود. در حال حاضر نیز استان زنجان بزرگترین تولیدکننده بذر و هسته‌های اولیه حبوبات آبی کشور محسوب می‌شود.

خبر جدید  شرایط اهدای خون چیست؟

طاهری تصریح کرد: خوشبختانه در توصیه‌های مدیریتی برای محصولات زراعی و باغی، مرکز تحقیقات کشاورزی استان زنجان، تولیدکننده اطلاعات برای سایر استان‌ها نیز به‌شمار می‌رود و از این حیث جزو استان‌های شاخص هستیم. علاوه بر این، نتایج تحقیقات روز را در قالب انتقال یافته‌های تحقیقاتی به بهره‌برداران منتقل می‌کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۴ شرکت دانش‌بنیان و مرکز رشد از امکانات مرکز تحقیقات استفاده می‌کنند و محصولات‌شان تجاری شده است. مثلا درخصوص گوسفند افشاری، اخیرا یک شرکت مرکز رشد، تولید یافته‌های کشاورزی را برعهده گرفته است.

خبر جدید  مسئولیت سنگین مسئولان نسبت به شهدا/ در جنگ اقتصادی هوشیار باشیم

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد