13:43:40 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشجویان از عهده هزینه فعالیت های تحقیقاتی برنمی یایند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مصطفی احمدی مخترع خدابنده ای متولد سال ۶۹ دارای مدرک کارشناسی برق که حدود ۱۵ سال است در بسیج فعالیت می کند، گفت: موفق شدم دستگاه کنترل بخاری از راه دور را باهدف کاهش مصرف انرژی طراحی کنم و بسازم. مصطفی احمدی افزود: این دستگاه از طریق ریموت کنترل […]
دانشجویان از عهده هزینه فعالیت های تحقیقاتی برنمی یایند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مصطفی احمدی مخترع خدابنده ای متولد سال ۶۹ دارای مدرک کارشناسی برق که حدود ۱۵ سال است در بسیج فعالیت می کند، گفت: موفق شدم دستگاه کنترل بخاری از راه دور را باهدف کاهش مصرف انرژی طراحی کنم و بسازم.

مصطفی احمدی افزود: این دستگاه از طریق ریموت کنترل قادر است مشعل های صنعتی،موتورخانه های مدارس،بخاری های صنعتی و خانگی را روشن و خاموش کند.

وی اظهار داشت: این مخترع خدابنده ای با بیان اینکه دستگاه کنترل بخاری از راه دور بر اساس امواج رادیویی کار می کند، تصریح کرد: این دستگاه می تواند شعله بخاری گازی را از طریق تلفن همراه و اینترنت نیز کنترل کند.

خبر جدید  برگزاری نمایشگاه کتاب در مرکز منطقه شمالغرب

مخترع خدابنده ای با بیان اینکه گیرنده و فرستنده این دستگاه با امواج ۴۰هزار مگاهرتز کار می کند، گفت: این دستگاه در کاهش مصرف انرژی نقش بسزایی دارد و با توجه به موضوع هدفمندی یارانه ها کاربرد دستگاه کنترل بخاری از راه دور در صنایع بسیار زیاد است.

 احمدی به دیگر اختراع خود که طراحی و ساخت پریز محافظ انسان و دستگاههای الکترونیکی است اشاره کرد و تصریح کرد: این پریز از انسان در برابر برق گرفتگی جلوگیری می کند و در صورت استاندار نبودن اتصال دو شاخه به پریز،برق وصل نمی شود و داخل پریز،اتلاف انرژی برق و مصرف آن وجود ندارد.

خبر جدید  گربه‌سانان بزرگ در چرخه‌ی طبیعت دارای اهمیت می باشد

وی اظهار داشت: پریز طراحی شده دستگاه ها را در برابر نوسانات برق،محافظت کرده و حتی در صورت جا به جایی فاز و نول برق گرفتگی امکان ندارد و محافظ دستگاه کار خود را ادامه می دهد.

مخترع خدابنده ای با تاکید بر اینکه هزینه فعالیت های تحقیقاتی بسیار زیاد است و از عهده جوانان دانشجو ساخته نیست، افزود: مسئولان باید دست جوانان مخترع بویژه جوانان شهرستانها را که از مراکز استانها به دور هستند را بگیرند.

احمدی با بیان اینکه اغلب سازمان های حمایت کننده در شهر تهران و مراکز استانها واقع شده است گفت: جوانان شهرستانی مجبور هستند برای معرفی و ثبت اختراعات و ایده های خود به این شهرها مراجعه کنند.

خبر جدید  تعداد ترددها در جاده های کشور حدود 468 میلیون تردد بود

این مخترع بسیجی خدابنده ای اظهار کرد: اگر حمایت مالی و معنوی مسئولان صورت گیرد می توان اختراعات را به تولید انبوه رساند.

وی ادامه داد: این اختراعات به دلیل استفاده از قطعات ساده و ارزان و در دسترس بودن لوازم به راحتی قابلیت تجاری سازی داشته و در صورت تامین اعتبار و حمایت های لازم می تواند بازار خوب و درآمد قابل توجه را نصیب سرمایه گذار و تولید کننده داشته باشد.

احمدی افزود: در صورت تولید،به علت قابلیت های فراوان در بازار های داخلی و خارجی استقبال گسترده از آن خواهد شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد