15:01:42 - سه‌شنبه 3 جولای 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه‌های زنجان در علوم سلول‌های بنیادی از بقیه عقب نیفتند
اسدالله درویش امیری ظهر امروز در جلسه سلول‌های بنیادی استان زنجان؛ پژوهش و علم را وسیله کمک به جامعه و انسان خواند و اظهار کرد: این یاری هر روز رو به گسترش است. شعار سال: استاندار زنجان گفت: دانشگاه‌های زنجان در علوم سلول‌های بنیادی از بقیه دانشگاه‌های کشور عقب نیفتند. اسدالله درویش امیری ظهر امروز در […]
دانشگاه‌های زنجان در علوم سلول‌های بنیادی از بقیه عقب نیفتند

اسدالله درویش امیری ظهر امروز در جلسه سلول‌های بنیادی استان زنجان؛ پژوهش و علم را وسیله کمک به جامعه و انسان خواند و اظهار کرد: این یاری هر روز رو به گسترش است.

شعار سال: استاندار زنجان گفت: دانشگاه‌های زنجان در علوم سلول‌های بنیادی از بقیه دانشگاه‌های کشور عقب نیفتند.
 اسدالله درویش امیری ظهر امروز در جلسه سلول‌های بنیادی استان زنجان؛ پژوهش و علم را وسیله کمک به جامعه و انسان خواند و اظهار کرد: این یاری هر روز رو به گسترش است.

استاندار زنجان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ سال آینده ۸۰ درصد بیماران از طریق پیوند سلول‌های بنیادی درمان شوند.

وی با بیان اینکه در سال‌های پس از انقلاب موفقیت‌های خوبی در حوزه آموزش و پژوهش توسط دانشمندان کسب شده است؛ بیان کرد: از سال ۱۳۷۰ فعالیت‌های حوزه پژوهش رشد زیادی داشته است.

خبر جدید  تولید بیش از21 تن انواع فرآورده‌های زنبور عسل در استان زنجان

درویش امیری از جایگاه ویژه ایران در آسیا و دنیا در حوزه سلول‌های بنیادی یاد کرد و گفت: هم‌‌اکنون در بیش از ۱۸ مرکز کشور در حوزه سلول‌های بنیادی فعالیت می‌شود.

وی با بیان اینکه سلول‌های بنیادین در آینده بشر نقش به سزایی دارد؛ عنوان کرد: مراکز دانشگاهی ایران و زنجان نباید از بقیه مراکز علمی عقب بیفتند.

معاون تجاری‌سازی ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری هم در این جلسه با اشاره به اینکه برآورد می‌شود تا سال ۲۰۵۰ حاصل سود سلول درمانی معادل ۵۰۰ میلیارد دلار باشد؛ بیان کرد: علم سلول‌های بنیادین در کشور و جهان رشد قابل توجهی یافته است.

خبر جدید  صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۷ تیر

شجاع حسنی از رسیدن جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیارد نفر خبر داد و عنوان کرد: بر همین اساس ۴۰ درصد جمعیت کشورهایی همچون ژاپن دارای سن بالای ۶۰ سال خواهند بود.

معاون تجاری‌سازی ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری تصریح کرد: در سال‌های آینده با توجه به افزایش سن، نیاز به سلول‌های بنیادی بیشتر احساس خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دانشگاه زنجان ظرفیت‌های خوبی دارد؛ گفت: در زمینه سلول‌های بنیادی نیز گام‌های خوبی در استان برداشته شده است.

خبر جدید  بدون همراهی اعضای خانواده درمان فرد معتاد امکان‌پذیر نیست

پرویز قزلباش نقش سلول‌های بنیادی را در جامعه کنونی بسیار ویژه دانست و افزود: در آینده این سلول‌ها سهم فزآینده‌ای در حوزه درمان بیماران ایفا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه ایران جزو رده‌های نخست در سطح جهان در حوزه‌های سلول‌های بنیادین محسوب می‌شود؛ اضافه کرد: تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۳۹۷۰۴۱۲۰۰۰۷۰۲ ، www.zanjan.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب