16:35:46 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه زنجان دانشجوی ستاره‌دار ندارد
به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن نجفیان بعد از ظهر پنج شنبه در نشست خبری در محل دانشگاه زنجان با بیان اینکه صنعت کشور، امروز نیاز مبرم به استفاده از علم دانشگاهیان دارد تا بتواند توسعه‌ای را که مدنظر این بخش است، محقق سازد، افزود: متاسفانه عملکردها در این زمینه آن‌طور که باید رضایت‌بخش نبوده […]
دانشگاه زنجان دانشجوی ستاره‌دار ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن نجفیان بعد از ظهر پنج شنبه در نشست خبری در محل دانشگاه زنجان با بیان اینکه صنعت کشور، امروز نیاز مبرم به استفاده از علم دانشگاهیان دارد تا بتواند توسعه‌ای را که مدنظر این بخش است، محقق سازد، افزود: متاسفانه عملکردها در این زمینه آن‌طور که باید رضایت‌بخش نبوده و باید به این قضیه اقرار کنیم که نقص‌هایی در این زمینه داشته ونتوانسته‌ایم صنعت کشور را از علم دانشگاهیان بهره‌مند کنیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی باعث شده است تا امروز نتوانیم به آنچه که در زمینه ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه است، دست یابیم، تصریح کرد: بی‌تردید یکی از مهم‌ترین دلایل عدم تحقق این موضوع، رقابتی نبودن صنعت در کشور است که همین مسئله باعث شده است تا صاحبان صنایع رغبتی برای برخورداری از دانش روز و سبقت گرفتن در عرصه رقابت نداشته باشند.

نجفیان در تکمیل موانع موجود بر سر راه برقراری ارتباط دوسویه میان صنعت و دانشگاه، اظهار کرد: علاوه بر رقابتی نبودن صنایع، باید محدود کردن اساتید را نیز به‌عنوان یکی دیگر از موانع بر سر راه این ارتباط مهم و تاثیرگذار قلمداد کرد؛ چرا که محدوده فعالیت اساتید در ارائه مقالات علمی خلاصه شده و این محدودیت نمی‌تواند برای حوزه صنعت دستاوردهای تاثیرگذاری را به همراه داشته باشد.

خبر جدید  شناسایی ۶ فرآورده با جعل نشان استاندارد در استان قزوین

رئیس دانشگاه زنجان گفت: علی‌رغم تاکیداتی که طی سال‌های اخیر مبنی بر ارتباط صنعت و دانشگاه صورت گرفته اما صنعت کشور هنوز هم از علم دانشگاهیان بی‌بهره است.

نجفیان در ادامه با اشاره به اینکه همه این مشکلات دست به دست هم داده است تا صنایع نیز به وضع موجود عادت کرده و همین روند تداوم داشته باشد، افزود: تداوم این روند باعث شده است که صنایع به واسطه نداشتن ارتباط دوسویه با دانشگاه، نتوانند محصولاتی را که در آن‌ها از ایده‌های نو و خلاقانه استفاده می‌شود، تولید کنند و بالطبع رقابتی هم به واسطه تولید چنین محصولاتی ایجاد نخواهد شد.

خبر جدید  جاده‌های زنجان لغزنده‌اند

وی از بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یاد کرد و گفت: شاید در وهله اول، بحث بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها این‌طور به نظر برسد که قرار است با این اقدام، دانشجوی خارجی جذب شود اما این فرآیند محدود به این کار نیست و می‌توان با این فرآیند اقداماتی نظیر فعالیت مشترک با مجامع علمی در قالب برگزاری دوره‌های مشترک و سمینارها و کنفرانس‌ها و کارگاه‌های مشترک انجام داد.

رئیس دانشگاه زنجان همچنین در خصوص آخرین وضعیت خوابگاه صدرا، یادآور شد: معتقدیم در این خصوص باید یک مرجع فرا دانشگاهی ورود پیدا کند تا مشکلات در این زمینه حل و فصل شود. با این وجود، دانشگاه اعلام آمادگی کرده است که قصد دارد خوابگاه مذکور را در چارچوب قوانین خریداری کند.

نجفیان با تأکید بر اینکه دانشگاه زنجان دانشجوی ستاره‌دار ندارد، گفت: اما دانشجویانی وجود دارند که مشروط ثبت‌نام‌شده و باید تعهدنامه‌هایی را امضا کنند.

خبر جدید  ۹ خانه محروم برای نیازمندان میانه ای در حال ساخت است ‎

به گفته نجفیان، این دانشگاه در حال حاضر ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد و تعداد اعضای هیئت علمی آن نیز بالغ بر ۴۰۰ نفر بوده و از وجود ۳۰۰ استاد مدعو نیز برخوردار است. همچنین دانشگاه زنجان هم‌اکنون در ۷۳ رشته کارشناسی، ۱۲۳ رشته و گرایش کارشناسی ارشد و ۶۹ رشته و گرایش دکترا دانشجو می‌پذیرد و در کل بیش از ۷۰۰ دانشجو در مقطع دکترا در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۹۳۰ دانشجو در مقطع ارشد و ۶۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشگاه در حال کسب علم هستند، خاطرنشان کرد: ۳۷‌ درصد از دانشجویان دانشگاه زنجان در مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) مشغول به تحصیل هستند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب