11:38:42 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلبستگی ایمن در کودکان، با روابط سالم در آینده ارتباط مستقیم دارد
‌کارشناس مسئول شبه خانواده بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: دلبستگی ایمن در کودکان با روابط سالم درآینده ارتباط مستقیم دارد. ‌بهناز بلوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، با بیان این‌که دلبستگی، یک گره عاطفی پایدار هیجانی نسبت به یک فرد خاصی است که باعث ایجاد برقراری روابط سالم بین کودکان می‌شود، اظهار کرد: ایجاد یک […]
دلبستگی ایمن در کودکان، با روابط سالم در آینده ارتباط مستقیم دارد

‌کارشناس مسئول شبه خانواده بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: دلبستگی ایمن در کودکان با روابط سالم درآینده ارتباط مستقیم دارد.

‌بهناز بلوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، با بیان این‌که دلبستگی، یک گره عاطفی پایدار هیجانی نسبت به یک فرد خاصی است که باعث ایجاد برقراری روابط سالم بین کودکان می‌شود، اظهار کرد: ایجاد یک دلبستگی ایمن در کودکان می‌تواند شکل‌گیری روابط سالم در آینده را درپی داشته باشد ؛ در واقع دلبستگی یک پیوند عاطفی عمیق است که فرد در زندگی خود برقرار می‌کند و در زمان‌های پراسترس مانند احساس ترس و عدم اطمینان به آن نیاز پیدا می‌کند .

خبر جدید  رزمایش محمدرسول الله برای خدمت رسانی جهادی به مردم برگزار می شود

این مسئول ادامه داد: شکل‌گیری دلبستگی نا ایمن در کودکان منجر به ایجاد روابط ناسالم می‌شود و می‌تواند زمینه را برای سوء مصرف مواد، افسردگی، اضطراب، بیماری‌های عروقی، خودکشی، سکته، دیابت، برونشیت و حتی مشکلات جسمی و روانی در فرد فراهم کند.

وی با اشاره به این‌که فرصت برقراری رابطه نزدیک، کیفیت پرستاری، ویژگی‌های کودک و شرایط خانوادگی از مهم‌ترین عوامل موثر بر دلبستگی ایمن به شمار می‌رود، افزود: خوشبختانه بهزیستی استان زنجان با برگزاری دوره‌های آموزشی اختلال دلبستگی تلاش می‌کند تا شرایط لازم و صحیح برای شکل‌گیری دلبستگی ایمن در کودکان مراکز شبه خانواده را فراهم کند.

خبر جدید  شکارچیان متخلف توسط محیط بانان زنجان دستگیر شدند

بلوری تاکید کرد: داشتن دلبستگی ایمن در کودکی باعث ایجاد خودباوری، روابط پایدار و قابل اعتماد، سهولت در اشتراک گذاشتن احساسات با دوستان و جستجوی حمایت اجتماعی در بزرگسالی می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۵۶ کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی تصریح کرد: طی دو روز گذشته، دوره اختلال دلبستگی با تاکید بر شرایط روحی فرزندان شبه خانواده برای ۳۰ نفر از مسئولان فنی، مربیان و مددکاران مرکز شیرخوارگاه و مراکز غیر دولتی برگزار شد‌.

خبر جدید  طرح خیابان شهید انصاری شرقی درشورایعالی شهرسازی و معماری تصویب شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد