11:50:11 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رضایت گرفتن از خانواده متوفی، مشکل‌ترین مرحله اهدای عضو
مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: مشکل‌ترین مرحله برای اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی، اخذ رضایت‌ از خانواده متوفی است. «رویا قهرمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که مشکل‌ترین مرحله برای اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی، اخذ رضایت از خانواده متوفی است، گفت: خوشبختانه در این شاخص […]
رضایت گرفتن از خانواده متوفی، مشکل‌ترین مرحله اهدای عضو

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: مشکل‌ترین مرحله برای اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی، اخذ رضایت‌ از خانواده متوفی است.

«رویا قهرمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که مشکل‌ترین مرحله برای اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی، اخذ رضایت از خانواده متوفی است، گفت: خوشبختانه در این شاخص مهم زنجان جزو ۱۰ استان برتر در کشور است و سال گذشته رتبه استان زنجان به لحاظ پیوند عضو رتبه هفتم بوده است.

خبر جدید  ریزعلی خواجوی دیگری در زنجان از وقوع یک حادثه ریلی جلوگیری کرد

وی ادامه داد: برای نجات بیمار نیازمند به پیوند در سطح جامعه باید نسبت به اهدای عضو فرهنگ‌سازی شود ضمن این‌که اگر برخی خانواده‌ها درباره مرگ مغزی و نحوه تایید آن توسط کمیسیون پزشکی اطلاع داشته باشند، خیلی راحت‌تر با این موضوع کنار خواهند آمد.

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۱ نفر از استان اهدای عضو داشته‌اند که این نشان از آگاهی یافتن مردم در این خصوص بوده است. هم‌چنین هر بیمار در حالت عادی هفت ارگان قابل اهدا دارد و سرعت رضایت دادن خانواده تأثیر زیادی در تعداد عضو اهدایی بیمار دارد.

خبر جدید  فیلم/عزاداری بازار تبریز نمونه درخشان عزاداری‌های سنتی

وی مدت زمان زندگی نباتی فرد مرگ مغزی شده را در حالت عادی ۶ ساعت دانست و تصریح کرد: اگر این فرد زیر نظر پزشکان و تجهیزات پزشکی قرار بگیرد می‌تواند ۱۰ روز به زندگی خود ادامه دهد.

قهرمانی یادآور شد: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی طبق شرایط و فرآیندهای خاص انجام می‌شود و نبود بیماری‌های مزمن از جمله سرطان، دیابت و حداکثر سن ۶۵ سال متوفی از جمله شرایط مهم برای اهدای عضو است.

خبر جدید  برپایی سه ایستگاه قرآنی در زنجان طی نوروز

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد