3:45:08 - یکشنبه 12 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زمین لغزش، پدیده‌ای که حاصل عملکرد نادرست انسان است
رئیس اداره مطالعات منابع‌طبیعی استان زنجان با اشاره به خطر زمین لغزش در استان، گفت: جابه‌جایی برخی روستاها نتیجه این اتفاق است. شعار سال: رئیس اداره مطالعات منابع‌طبیعی استان زنجان با اشاره به خطر زمین لغزش در استان، گفت: جابه‌جایی برخی روستاها نتیجه این اتفاق است. «جعفر بیات» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه […]
زمین لغزش، پدیده‌ای که حاصل عملکرد نادرست انسان است

رئیس اداره مطالعات منابع‌طبیعی استان زنجان با اشاره به خطر زمین لغزش در استان، گفت: جابه‌جایی برخی روستاها نتیجه این اتفاق است.

شعار سال: رئیس اداره مطالعات منابع‌طبیعی استان زنجان با اشاره به خطر زمین لغزش در استان، گفت: جابه‌جایی برخی روستاها نتیجه این اتفاق است.

«جعفر بیات» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه شمار زمین لغزش‌ها و مساحت پهنه‌های فرسایش توده‌ای در برخی مناطق به‌گونه‌ای است که به ناچار باید تصمیم به جابه‌جایی محل مسکونی واقع در این مناطق گرفت و این امر نیاز به هزینه بالایی دارد و در برخی موارد نیز این اتفاق رخ داده است.

خبر جدید  حضور وزیر اطلاعات در زنجان

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰۰ پهنه فرسایش توده‌ای که برخی از آن‌ها از نوع زمین لغزش(رانش زمین) است در استان زنجان شناسایی شده و باید پذیرفت که این پدیده یکی از اثرات تغییرات اقلیمی و زمین‌شناسی است.

این مسئول با بیان این‌که زمین لغزش پدیدهای طبیعی است که از پائین افتادن یا حرکت یکپارچه و اغلب سریع حجمی از مواد رس در امتداد دامنه‌ها رخ می‌دهد، خاطرنشان‌ کرد: سرعت عملکرد و وسعت این پدیده اغلب پدیده‌های دیدنی و فاجعه‌باری به وجود می‌آورد و ممکن است ده‌ها و صدها هزار مترمکعب سنگ و خاک را یک‌جا تحت تأثیر قرار دهد.

خبر جدید  «عطر عاشقی» از زنجان روی آنتن شبکه ۵ می‌رود

بیات با اشاره به این‌که رشد سریع جمعیت در دهه‌های اخیر و گسترش شهرها به طرف نواحی با شیب بیشتر و کوهستانی از یک سو و دخالت هرچه بیشتر بشر در طبیعت از سوی دیگر، باعث شده است که این دو عامل به شکلی نگران‌کننده، سبب افزایش تعداد وقوع زمین لغزش‌ها و بالا رفتن میزان خسارت و تلفات این پدیده در سال‌های اخیر شوند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که به علت ادامه فزاینده تغییرات انسان در طبیعت و استفاده از نواحی کوهستانی و مستعد لغزش، وقوع زمین لغزه‌ها و خسارات حاصل از آن‌ها ابعاد وسیع‌تر و گسترده‌تری پیدا کند.

خبر جدید  ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار می‎شود

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۲۰ آبان ۹۶، کدمطلب:۹۶۰۸۲۰۱۱۱۵۷، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد