9:48:13 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنجان، استان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: استان زنجان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری در کشور است. به گزارش ایسنا، «ابوالفضل عباسچیان» شامگاه دیروز در بیست و یکمین جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی، در رابطه با آخرین وضعیت پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان زنجان، اظهار کرد: فرآیندهای میان دستگاهی معرفی شده جهت تعریف در سیستم پنجره […]
زنجان، استان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: استان زنجان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری در کشور است.

به گزارش ایسنا، «ابوالفضل عباسچیان» شامگاه دیروز در بیست و یکمین جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی، در رابطه با آخرین وضعیت پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان زنجان، اظهار کرد: فرآیندهای میان دستگاهی معرفی شده جهت تعریف در سیستم پنجره واحد سرمایه‌گذاری با برخی دستگاه‌ها انجام شده و تعریف فرآیند با برخی دیگر از دستگاه‌ها در دست بررسی است.

این مسئول ادامه داد: در فرآیندهای تعریف شده ۲۷ دستگاه استانی، ۵۶ دستگاه شهرستانی و ۹۵ نفر – کاربر در سیستم وجود دارد و تا تاریخ ۱۳ اسفندماه ۷۶۰ استعلام از این سامانه انجام شده است.

وی افزود: دستگاه‌های برتر به‌عنوان مرجع فرآیند شمال دستگاه مدیریت امور اراضی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی است و نیز شرکت گاز، اداره‌کل اطلاعات و فناوری اطلاعات و اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دستگاه‌های برتر استعلام شونده هستند.

خبر جدید  تصويب ۳۳ طرح اقتصادي در کارگروه تسهيل ورفع موانع توليد استان

عباسچیان خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۶ استان پنجره واحد سرمایه‌گذاری را از استان زنجان دریافت کرده‌اند و استان زنجان پایلوت برای این ۱۶ استان در اجرای طرح پنجره واحد سرمایه‌گذاری بوده است.

در ادامه این جلسه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، اظهار کرد: یکی از زمینه‌های ایجاد شغل در استان به‌ویژه مناطق روستایی، طرح روستا تعاون است که در این راستا برای ایجاد اشتغال ۶۳۰ نفر برنامه‌ریزی شده و بی‌شک روستاها جزو مناطقی است که از ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال برخوردار است.

«محمدرضا یوسفی» ادامه داد: خوشبختانه استان در طرح روستا تعاون عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته است از ابتدای امسال تا به امروز نسبت به ثبت‌نام ۱۱ هزار و ۴۹۳ طرح در سامانه مربوطه اقدام کند که این روند حاکی از آن است که استان در این زمینه توانسته است به ۸۶ درصد از کل تعهدات خود عمل کند.

خبر جدید  گنبد سلطانیه بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است

این مسئول با اشاره به این‌که علاوه بر طرح روستا تعاون، استان در زمینه اشتغال فراگیر نیز با ثبت‌نام از ۱۹۳۲ نفر، توانسته است به ۱۴ درصد تعهدات خود عمل کند، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های استان در زمینه طرح روستا تعاون، بحث تعیین سهم استان بود که در همین راستا ۴۸ روستا برای این منظور در نظر گرفته شد اما با تلاش‌های صورت گرفته این تعداد به ۹۰ روستا افزایش یافت.

در ادامه این جلسه دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی استان زنجان گفت: در طرح رونق تولید اقتصاد مقاومتی استان تا ۱۰ اسفندماه امسال ۸۴۹۰ پرونده بنگاه‌های کوچک و متوسط توسط کارگروه استانی به بانک‌های استان معرفی شده که تاکنون ۲۱۲ پرداخت تسهیلات انجام شده است که نشان از پرداخت ۵۴ درصدی دارد.

خبر جدید  ۱۳۵ عنوان برنامه توسط لشکر ۱۶ زرهی قزوین اجرا می شود

«سیداحمد طاهری» در رابطه با تسهیلات بازسازی و نوسازی، ادامه داد: ۶۸ پرونده به مبلغ ۳۷۶۰ میلیارد ریال به بانک‌های استان معرفی شده که تا ۱۰ اسفندماه به ۲ پرونده به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

در ادامه این جلسه معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: نبود آمار صحیح، دقیق و به هنگام همواره مشکلاتی را به وجود آورده که این مشکلات حتی در تصمیم‌گیری‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.

«حسین امیدمقدم» با اشاره به طرح فرابر، ادامه داد: با تأکید استاندار مبنی بر ایجاد پایگاه جامع آماری در استان که فعالیت بر روی این طرح از اواسط امسال آغاز شده و تاکنون ۱۴۰ دستگاه را مورد پوشش قرار داده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب