13:52:51 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون درکشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از سهم ۶۰ درصدی استان زنجان در تولید جوجه یک‌ روزه بوقلمون گوشتی در کشور خبر داد و گفت: پس از استان اصفهان، زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود. «حسین جعفری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که شهرستان زنجان دومین تولیدکننده گوشت بوقلمون […]
زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون درکشور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از سهم ۶۰ درصدی استان زنجان در تولید جوجه یک‌ روزه بوقلمون گوشتی در کشور خبر داد و گفت: پس از استان اصفهان، زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود.

«حسین جعفری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که شهرستان زنجان دومین تولیدکننده گوشت بوقلمون در سطح کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۴ درصد گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان تولید می‌شود و زنجان یکی از قطب‌های تولید گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود؛ در واقع ۱۹ واحد پرورش بوقلمون در استان زنجان فعال است و این واحدها با ظرفیت  ۱۴۵ هزار و ۶۰۰ قطعه بوقلمون در استان فعالیت می‌کنند.

خبر جدید  نداشتن مهارت‌های زندگی، دلیل عمده بسیاری از اختلافات خانوادگی

این مسئول با بیان این‌که سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برای توسعه واحدهای بوقلمون در استان زنجان برنامه‌ریزی‌های مطلوبی دارد، ادامه داد: پارسال نخستین واحد پرورش بوقلمون مادر گوشتی استان به ۵۰۰۰ قطعه در قالب تکمیل زنجیره تولید بوقلمون شمال غرب کشور راه‌اندازی شد و با افتتاح این واحد تولیدی علاوه‌بر صرفه‌جویی ارزی و خروج از وابستگی به واردات جوجه یک‌روزه بوقلمون، سالانه بیش از ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی تولید و عرضه خواهد شد.

خبر جدید  آغاز طرح پایش ارزیابی فراگیر مهدهاي کودك بهزیستی

وی با تأکید بر این‌که دانش فنی خوبی در زمینه تولید گوشت بوقلمون در استان زنجان وجود دارد و تیم‌های فنی دامپرور و دامپزشکی مهارت و تخصص لازم را دارند، افزود: پس از استان اصفهان، زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود و با ظرفیت زیادی که در تولید گوشت بوقلمون دارد جلوی واردات آن را می‌گیرد. هم‌اکنون نیز ۲۴ نفر در واحد پرورش بوقلمون مادر و ۴۰۰ نفر در مجموع واحدهای زنجیره فعالیت می‌کنند.

خبر جدید  ایجاد ۷۳۰۰ فرصت شغلی از محل اشتغال پایدار روستایی

جعفری، افتتاح پروژه بوقلمون مادر گوشتی را گامی بسیار مهم در تکمیل زنجیره گوشت بوقلمون در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام زنجیره‌های مربوط به گوشت بوقلمون در استان ایجاد شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد