18:12:03 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در زنجان افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی در مراسم افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی گفت: مراکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی، و اجتماعی از طریق کارشناسان و نیروهای تخصصی خود در جهت کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی فعالیت می کنند و با شناسایی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط […]
سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در زنجان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی در مراسم افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی گفت: مراکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی، و اجتماعی از طریق کارشناسان و نیروهای تخصصی خود در جهت کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی فعالیت می کنند و با شناسایی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها آسیب پذیریشان را کاهش می‌دهند.

وی اظهار نمود: پایگاه‌های خدمات اجتماعی با شناسایی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها، آسیب پذیری را کاهش داده و تلاش می‌کند افرادی که در شهرها و روستاها در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند را شناسایی و مشکلات آنان را برطرف نماید.

محمدی نقش پایگاه‌های خدمات اجتماعی را شناسایی، آگاه سازی عمومی در محلات و مداخله و ارجاع ضروری معرفی نمود و گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب خیز سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی زنجان افتتاح شد.

خبر جدید  زنجان، میزبان رقابت‌های رنکینگ بدمینتون قهرمانی کشور

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه تعداد کثیری از گروه هدف سازمان در سکونتگاه‌های غیر رسمی که آسیب پذیری بالاتری دارند ساکن هستند و ضروری است خدمات تخصصی بهینه به طور خاص به آنان ارائه گردد خاطر نشان کرد: این مهم در مناطق پر خطر و آسیب خیز به صورت محلی و مبتنی بر جامعه خدمات رسانی می‌نماید و در صورت نیاز به ارجاع و مداخلات بیشتر به سایر واحدها و ارگان‌های مربوطه ارجاع داده می‌شود.

محمدی با اشاره به بررسی آسیب های اجتماعی ۴۵۰ خانواده در منطقه اسلام آباد توانمند سازی ساکنین سکونتگاه‌های غیر رسمی و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق را از اهداف کلی آن بر شمرد و تصریح نمود: آگاه‌سازی گروه‌های هدف در جهت شناخت نیازها و مشکلات، آشنایی با منابع موجود، برنامه ریزی و اقدام در جهت رفع مشکلات جامعه مورد تاکید است.

خبر جدید  تاکید استاندار بر حمایت از صنعت گردشگری

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: کودکان خیابانی، کودکان در معرض آزار یا آزار دیده، کودکان بد سرپرست، کودکان بی سرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل، بچه‌های طلاق، کودکان دارای والدین معتاد و کلیه کودکان زیر ۶ سال منطقه و سایر افرادی که به نوعی با بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی روبه رو شده‌اند از گروه‌های هدف خدمات اجتماعی هستند.

خبر جدید  تفکیک دانش‌آموزان به تیزهوش و کم‌هوش کار درستی است؟

محمدی افزود: دسترسی برابر به خدمات اجتماعی، گسترش روحیه خود باوری و خوداتکایی، ایجاد زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های غیر دولتی، کاهش تصدی گری و ارتقاء نقش تسهیلگری دولت، فراهم کردن زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های غیر دولتی، همکاری و هماهنگی درون بخشی و برون بخشی در ارائه خدمات، اعتماد و حساس سازی مردم و مسئولین در مناطق، بومی سازی برنامه‌ها، استفاده بهینه از منابع مالی و بهره برداری از برنامه‌های آموزشی از سیاست‌های کلی پایگاه خدمات اجتماعی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲ پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان زنجان، و ۱ پایگاه در شهرستان خرمدره تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می‌نمایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد