15:10:21 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرکنندگان فرش و چاقو از فرصت پیش‌آمده استقبال خوبی ندارند
مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: متأسفانه صادرکنندگان فرش و چاقوی زنجانی از فرصت پیش آمده استقبال خوبی ندارند. «حمید احمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سال‌های گذشته صادرات چاقو و صنایع زیرمجموعه آن ممانعت قانونی نداشت، اما نیازمند دریافت مجوزها و انجام تشریفاتی از سوی وزارت دفاع برای انجام صادرات بود، اما هم‌اکنون […]
صادرکنندگان فرش و چاقو از فرصت پیش‌آمده استقبال خوبی ندارند

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: متأسفانه صادرکنندگان فرش و چاقوی زنجانی از فرصت پیش آمده استقبال خوبی ندارند.

«حمید احمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سال‌های گذشته صادرات چاقو و صنایع زیرمجموعه آن ممانعت قانونی نداشت، اما نیازمند دریافت مجوزها و انجام تشریفاتی از سوی وزارت دفاع برای انجام صادرات بود، اما هم‌اکنون با تصویب قانونی توسط هیئت دولت، نیاز به دریافت هرگونه مجوز برای صادرات چاقو برداشته شد.

خبر جدید  طرح نشاط معنوی در ۱۰ امامزاده شاخص استان زنجان اجرا می‌شود

این مسئول ادامه داد: با وجود برداشته شدن مجوزها، اما هم‌اکنون طی چند ماه گذشته فقط یک فرد برای صادرات چاقو به گمرک استان مراجعه کرده است.

وی افزود: متأسفانه آن‌طور که انتظار می‌رفت تجار فرش و چاقوی استان، با توجه به قطب تولید چاقو بودن و فرش در کشور، استقبال خوبی برای صادرات این دو محصول از گمرک استان زنجان به عمل نیامده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در گذشته دغدغه استان صادرات فرش دستباف و چاقو از گمرک خود استان زنجان بود که در دوره فعالیت دولت دوازدهم تمهیداتی اخذ شده تا فرش دستباف و چاقو از گمرک استان زنجان صادر شود.

خبر جدید  آغاز روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود

مدیرکل گمرک استان زنجان یادآور شد: خوشبختانه در استان زنجان زیرساخت لازم برای صادرات فرش دستباف و چاقو فراهم ‌شده و تجار باید از این فرصت مهم استقبال کنند.

وی تصریح کرد: اداره‌کل گمرک استان زنجان به دنبال آن است که حداکثر تسهیلات را در اختیار صادرکنندگانی که کالاهای خود را از طریق این گمرک اظهار می‌کند، ارائه کند به طوری که گمرک زنجان در حوزه صادراتی، بسته‌های حمایتی دارد که این بسته‌ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد. همچنین گمرک خدمات شبانه‌روزی از جمله ارزیابی کالا در محل را به صادرکنندگان از گمرک زنجان، ارائه می‌کند.

خبر جدید  دورهمی تابستانه

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد