20:34:24 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضبط بیش از ۲ میلیون طیور از کشتارگاه های استان زنجان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۳ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۷۵ قطعه طیور در کشتارگاه های استان زنجان ذبح شد که از این تعداد ۲۶۵ هزار و ۵۵۴ لاشه از چرخه مصرف حذف شد. محمدباقر حاج کاظمی افزود: از این تعداد طیور کشتار شده […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۳ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۷۵ قطعه طیور در کشتارگاه های استان زنجان ذبح شد که از این تعداد ۲۶۵ هزار و ۵۵۴ لاشه از چرخه مصرف حذف شد.

محمدباقر حاج کاظمی افزود: از این تعداد طیور کشتار شده ۲۹ میلیون و ۷۹۴هزار و ۹۳۳ کیلوگرم لاشه سالم طیور نیز وارد چرخه مصرف شده است.

 وی اظهار داشت: تعداد اندام های ضبطی از طیور کشتار شده در استان زنجان ۲ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۲۰۸ مورد بود.

خبر جدید  كشف بیش از هزار عدد داروي غيرمجاز درشهرستان ابهر

حاج کاظمی یادآورشد: مراکز عرضه، تولید، نگهداری و توزیع فرآورده‌های خام دامی و خودروهای حمل این مواد خام به طور مستمر توسط ناظران بهداشتی دامپزشکی مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: طی مدت بیان شده ۵۰ پرونده تخلف درباره کشتار غیرمجاز، رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، عرضه غیر مجاز فرآورده‌های غیر بهداشتی و تخلف در عرضه مواد پروتئینی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان متذکر شد: شهروندان از خرید هرگونه مرغ بدون بسته بندی خودداری کنند چرا که این نوع فرآورده ها غیربهداشتی و خارج از نظارت دامپزشکی است.

خبر جدید  توسعه انبوهکاری‌های برون شهری همزمان با احداث پارکهای محله‌ای

حاج کاظمی اضافه کرد: مصرف کنندگان هنگام خرید مرغ از مراکز عرضه مجاز نیز باید به مرغ‌های بسته بندی شده‌ای که دارای تاریخ انقضا، تولید و کنترل هستند، توجه کنند.

وی تاکید کرد: مصرف کنندگان هنگام خرید گوشت از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی به مهر دامپزشکی و برچسبی که دارای تاریخ انقضا، تاریخ تولید، محل تولید و شرایط نگهداری بر روی لاشه است، دقت کنند.

خبر جدید  طرح سئوال از رئیس جمهور فرهنگ پاسخگویی در کشور نهادینه می‌شود

حاج کاظمی از مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ۱۵۱۲ اداره های دامپزشکی استان زنجان بدون کد تماس برقرار کنند و مورد تخلف را برای رسیدگی اطلاع دهند.

استان زنجان دارای ۶ کشتارگاه دام و طیور است که این کشتارگاه ها ۱۱ دامپزشک، هشت ناظربهداشتی و هفت ناظر شرعی دارد که به طور مستمر بر روند کشتار دام و طیور نظارت می کنند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد