9:10:29 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت بهره ‌مندی ظرفیت ‌های علمی و نجومی استان برای توسعه ستاره ‌شناسی
اینکه رصد شبانه ستارگان یکی از منابع و ظرفیت ‌های علمی و نجومی استان می باشد، لذا باید از این ظرفیت برای توسعه ستاره ‌شناسی استان و کشور، نهایت بهره ‌مندی صورت گیرد.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در آیین آغاز به کار هفتمین کارگاه عکاسی نجومی با عنوان «جهان در […]
ضرورت بهره ‌مندی ظرفیت ‌های علمی و نجومی استان برای توسعه ستاره ‌شناسی

اینکه رصد شبانه ستارگان یکی از منابع و ظرفیت ‌های علمی و نجومی استان می باشد، لذا باید از این ظرفیت برای توسعه ستاره ‌شناسی استان و کشور، نهایت بهره ‌مندی صورت گیرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در آیین آغاز به کار هفتمین کارگاه عکاسی نجومی با عنوان «جهان در شب» گفت: رصدخانه زنجان، یکی از جاذبه ‌های گردشگری استان است.

درویش امیری افزود: با توجه به اینکه رصد شبانه ستارگان با بهره ‌مندی از پتانسیل دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه با حضور پروفسور ثبوتی به عنوان یکی از منابع و ظرفیت ‌های علمی و نجومی استان صورت می گیرد، لذا باید از این ظرفیت برای توسعه ستاره ‌شناسی استان و کشور، نهایت بهره ‌مندی صورت گیرد.

خبر جدید  تصادف در زنجان دو کشته و سه مصدوم برجا گذاشت

وی اظهار داشت: خداوند در قرآن می ‌فرماید زمین، آسمان، طبیعت و دریا را برای زندگی انسان ‌ها خلق کردم تا به زیبایی از آنها استفاده نماید و لذت ببرد و این ‌گونه مردم را در عظمت آفرینش و استفاده بهینه از آن ترغیب می ‌کند، اما هنگامی که انسان به زشتی از طبیعت استفاده می ‌کند، زیبایی ‌های آن از بین رفته و دیده نمی ‌شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: زیبایی ‌های آسمان، نامحدود است، انسان به هر اندازه ‌ای ماهر باشد، اما باز هم بخش اندکی از عظمت و زیبایی ‌های آسمان را می ‌تواند دریافته و لمس کند؛ چرا که خالق بزرگ، جهان هستی را کم ‌نظیر و با عظمت خلق کرده است و عکاسانی هم که وارد این حوزه می ‌شوند، به اندازه اندکی، توانایی دیدن آن را پیدا می ‌کنند.

خبر جدید  هدر رفت آب در روستاهای استان زنجان به ۴۷ درصد رسیده است

درویش امیری افزود: ایران، اماکن پر جاذبه ‌ای برای بهره ‌مندی و لذت انسان ‌ها دارد که متاسفانه کمترین بهره ‌برداری از آن به عمل می‌آید.

وی اظهار داشت:  کویر ایران، ثروت و ظرفیتی بزرگ و گنج خفته ‌ای است که علاوه بر ظرفیت برای ایرانی ها، یک تفرجگاه بسیار بزرگ و دیدنی برای جهانیان به شمار می ‌رود؛ به ‌گونه ‌ای که طی سال ‌های ۹۲ و ۹۳، بیش از ۴۵۰ هزار گردشگر خارجی، میهمان کشور بوده و با حضور در دل کویر، از شب ‌های آرام و زیبای آن لذت برده ‌اند.

خبر جدید  بهتر است تابلوهای شهری، دو زبانه باشند

استاندار زنجان گفت: بخشی از کویر ایران واقع در استان ‌های خراسان جنوبی و کرمان در مدت ۲۰ الی ۳۰ روز از سال، گرم‌ ترین نقطه جهان محسوب می ‌شود.

درویش امیری افزود: کویر ایران، سخت بوده و سرسختی آن، مانع نمود زیبایی اش شده است، لذا گرچه در ظاهر، مناطق کویری، فاقد لطافت و آسایش موجود در جنگل ‌هاست، اما با این حال، هرگز زیبایی ‌های مناطق کویری در جنگل ‌ها مشاهده نمی ‌شود.

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد