9:09:45 - چهارشنبه 11 مارس 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علت مرگ سارها در برخی نقاط شهر زنجان طی روزهای اخیر چه بود؟
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به علت مرگ پرندگان در برخی نقاط شهر زنجان طی روزهای اخیر، گفت: پرندگان یاد شده از دسته پرندگان سار بوده و علت اولیه مرگ آن‌ها بیماری نیوکاسل تشخیص داده شده است.
علت مرگ سارها در برخی نقاط شهر زنجان طی روزهای اخیر چه بود؟

شعار سال: «دکتر محمدباقر حاج‌کاظمی» با اشاره به لاشه‌های پرندگانی که در حوالی منطقه پارک میثم و بلوار آزادی زنجان یافت شد، اظهار کرد: نتایج آزمایش‌های انجام شده حاکی از آن بود که بیماری نیوکاسل منجر به مرگ این پرندگان شده که این بیماری، بیماری طبیعی و رایج در میان پرندگان حتی در مورد طیور صنعتی است.

خبر جدید  بازدیدهای سرزده استاندار زنجان از مراکز خدماتی داخل و حاشیه شهر

وی تصریح‌ کرد: برای انجام آزمایش‌های تکمیلی جهت تشخیص وجود یا نبود آنفلوانزا در پرندگان تلف شده، نمونه‌ها به سازمان مرکزی در تهران ارسال شده است. به علت اینکه آزمایش‌های تکمیلی در سازمان مرکزی تهران جهت انجام امور مرتبط با قرنطینه، معدوم‌سازی و شمارش چند روز به طول می‌انجامد، نتیجه تا چند روز آینده مشخص خواهد شد.

خبر جدید  مدیریت درمان استان زنجان گواهینامه بین المللی ایزو دریافت کرد

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه پیش‌تر حدود ۲۰ قطعه از پرندگان تلف شده در شهرستان ابهر نیز یافت شده است، خاطرنشان کرد: پرندگان تلف شده از نوع پرنده سار و کلاغ بوده‌اند. نمونه‌های تلف شده فوق نیز به سازمان مرکزی در تهران ارسال شده و این در حالی است که نتایج آزمایش‌های مذکور منفی اعلام شده است.

خبر جدید  اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با انواع سرطان‌

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت حکیم مهر، تاریخ انتشار: ۱۸اسفند۱۳۹۸ ، کدخبر: ۵۶۰۳۶: hakimemehr.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب