10:40:44 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی در زنجان
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: از ابتدای سال ۱۳۷۹ گروه‌های همیار در بهزیستی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند. به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی گفت: گروه‌های همیار گروهی با فعالیت دو […]
فعالیت  گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی در زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: از ابتدای سال ۱۳۷۹ گروه‌های همیار در بهزیستی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی گفت: گروه‌های همیار گروهی با فعالیت دو سویه، متقابل و افقی هستند که با توانایی‌‌های کم و بیش یکسان تلاش می کنند توانایی‌های یکدیگر را تکمیل کرده یا کمبود‌های خود را  جبران کنند .

وی اظهار کرد: حمایت‌های مادی و معنوی از زنان سرپرست خانوار و اشتغال‌زایی پایدار از مهم‌ترین اهداف بهزیستی به شمار می‌رود از این‌ رو طرح گروه‌های همیار بهزیستی استان همگام با سایر استان‌های کشور جهت راه‌اندازی فعالیت‌های تولیدی تشکیل و به مرحله اجرا درآمده است.

خبر جدید  کشف برنج و روغن موتور احتکار شده در زنجان

این مقام مسئول تشکیل گروه‌های همیار را عمده‌ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد: هر کدام از گروه های همیار، متشکل از ۵ الی ۷ نفر از زنان  و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.

محمدی، شناسایی زنان سرپرست خانوار توانمند،علاقمند و فعال در زمینه کسب وکار، تشکیل جلسه و دعوت از زنان و دختران خود سرپرست تحت پوشش، دریافت فرم های مربوطه ثبت شرکت تعاونی از اداره، انتخاب نام شرکت واعلام به اداره ثبت و تعاون، دریافت مجوز تأسیس و اساسنامه گروه و شروع به فعالیت گروه ورسمیت شناختن را از نحوه تشکیل گروه های همیار برشمرد و افزود: برای هر گروه همیار اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال توسط بهزیستی هزینه می شود.

خبر جدید  مصدومان آتش سوزی یک واحد مسکونی در قزوین به ۱۵ نفر رسید

وی فراهم نمودن زمینه‌های مشارکت خدمت‌گیرندگان در حل مسائل اجتماعی اقتصادی مربوط به خود، تغییر نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات شناساندن استعداد قابلیت‌های فردی و جمعی جامعه هدف و فراهم آوردن و تبدیل توانایی‌های بالقوه فرد به  بالفعل، تلاش در جهت افزایش اعتماد به نفس و قدرت تصمیم‌گیری خدمت‌گیرندگان در حل مشکلات و  فراهم کردن زمینه‌های رشد استعداد‌ها و مساعدت جهت ارتقاء دانش و آگاهی خانواده را از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گرو‌های همیار عنوان کرد.

خبر جدید  بانوی زنجانی در اردوی آمادگی تیم‌ملی تیراندازی معلولان

وی با اشاره به افتتاح دو گروه همیار مینا‌کاری و ملیله کاری با اشتغال ۱۱ نفر در شهرستان زنجان افزود: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موجب بهبود زندگی آنها می شود.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر سه گروه همیار در شهرستان ابهر، ۶ گروه در شهرستان خدابنده، چهار گروه در شهرستان خرمدره و پنج گروه در شهرستان زنجان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان زنجان فعالیت می کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد