13:55:37 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرغ‌ بومی از دستفروشان خرید نکنید
توصیه مهم دیگر ما این است که مردم در این شرایط از مرغ‌های بومی دستفروشان خرید نکنند و تنها از مغازه‌هایی که تحت نظارت دامپزشکی هستند، خرید کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، با اشاره به مشاهده آنفلوانزای مرغی در زنجان گفت: از ابتدای امسال دو واحد روستایی و چهار واحد صنعتی (مرغ مادر […]
مرغ‌ بومی از دستفروشان خرید نکنید

توصیه مهم دیگر ما این است که مردم در این شرایط از مرغ‌های بومی دستفروشان خرید نکنند و تنها از مغازه‌هایی که تحت نظارت دامپزشکی هستند، خرید کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، با اشاره به مشاهده آنفلوانزای مرغی در زنجان گفت: از ابتدای امسال دو واحد روستایی و چهار واحد صنعتی (مرغ مادر گوشتی) درگیر بیماری آنفلوانزای مرغی بودند.

محمدباقر حاج کاظمی با بیان اینکه دو واحد صنعتی از این چهار مورد در آبان ماه بود، افزود: دو واحد دیگر صنعتی نیز در اوایل بهمن ماه درگیر این بیماری بودند که به خاطر مسائل بهداشتی و جلوگیری از انتقال به انسان و یا گسترش به واحدهای دیگر در تمام واحدهای آلوده معدوم سازی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۷۰ هزار قطعه مرغ معدوم سازی شدند، اظهارداشت: در بهمن ماه ۷۰ هزار قطعه و در آبان ماه نیز ۱۰۰ هزار قطعه مرغ معدوم سازی شده‌اند.

خبر جدید  دانشجویان از عهده هزینه فعالیت های تحقیقاتی برنمی یایند

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه شیوع این بیماری از نیمه دوم سال در کشور و از آذربایجان شرقی آغاز شده بود، تصریح کرد: در قزوین مشکلات زیادی ایجاد شد و البرز، تهران، قم و اصفهان درگیر این بیماری هستند.

حاج‌کاظمی با اشاره به اینکه در استان زنجان کمترین مشکل در این زمینه وجود دارد، گفت: خوشبختانه ما در حال حاضر مشکلی در استان نداریم و اقدامات پیشگیرانه به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه بازرسی، نمونه‌گیری و مراقبت‌های فعال در مرغداریها انجام می‌شود، تصریح کرد: در کشتارگاه‌های طیور علاوه بر بازرسان دائم دامپزشک دولتی نیز به صورت اختصاصی حضور دارد و نظارتهای لازم را بر روند کارها انجام می‌دهد.

خبر جدید  ۳۲۳۰ هکتار سامانه نوین آبیاری در استان قزوین اجرا شد

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان اظهار کرد: خوشبختانه به جز این چهار واحد ما درگیری دیگری در واحدهای مرغداری نداشتیم.

وی با بیان اینکه این موضوع گاهی باعث نگرانی مردم می‌شود، افزود: این توصیه را به مردم داریم که با خیال راحت از مرغها و تخم مرغ‌های برچسب‌دار بازار که تاریخ دارد، استفاده کنند.

حاج‌کاظمی تصریح کرد: توصیه مهم دیگر ما این است که مردم در این شرایط از مرغ‌های بومی و دستفروشان خرید نکنند و تنها از مغازه‌هایی که تحت نظارت دامپزشکی هستند، خرید کنند.

وی با اشاره به اینکه ما نیز در دستگاه‌های دولتی و در ستاد آنفلوانزای استان کارها را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: خوشبختانه در استان زنجان هماهنگی بین دستگاه‌ها بسیار خوب است و ما مشکلی در این زمینه نداریم.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه اکنون در فصل مهاجرت پرندگان مهاجر قرار داریم، ابراز کرد: توصیه‌هایی در این زمینه به روستاییان داریم که با رعایت آن می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

خبر جدید  نیروهای مسلح چشمان همیشه بیدار نظام اسلامی هستند

وی با اشاره به اینکه پرندگان مهاجر ممکن است در آبگیرها، سدها و رودخانه‌ها با پرندگان محلی و آزاد پرواز و وحشی در تماس باشند، عنوان کرد: در این شرایط ممکن است مرغهای محلی و پرندگان نیز آلوده شوند که در این راستا توصیه می‌کنیم که روستاییان از تماس مرغها با پرندگان آزاد پرواز جلوگیری کنند و در صورت امکان محصور کنند.

حاج‌کاظمی بیان کرد: اگر مرغ و تخم‌مرغ با درجه حرارت بیش از ۷۰ درجه جوشانده شوند، هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت و در هنگام پرکنی نیز از دست کش استفاده کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد