8:34:17 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف کنندگان از فراوده‌های خام دامی اطمینان خاطر داشته باشند
مصرف کنندگان در استفاده از فراوده‌های خام دامی اطمینان خاطر داشته باشند، چرا که کشتاردام و طیور با نظارت ناظران و ذابحان شرعی انجام می شود و دامپزشکی استان زنجان هم نظارتی مستقیم بر کشتارها دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در سالجاری بیش از چهار میلیون و ۷۰۵ […]
مصرف کنندگان از فراوده‌های خام دامی اطمینان خاطر داشته باشند

مصرف کنندگان در استفاده از فراوده‌های خام دامی اطمینان خاطر داشته باشند، چرا که کشتاردام و طیور با نظارت ناظران و ذابحان شرعی انجام می شود و دامپزشکی استان زنجان هم نظارتی مستقیم بر کشتارها دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در سالجاری بیش از چهار میلیون و ۷۰۵ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم گوشت گرم دام سبک و سنگین وارد بازار مصرف این استان شد.

محمدباقر حاج کاظمی افزود: مهمترین سیاست دامپزشکی حفظ و ارتقای سلامت عمومی و بهداشتی همه مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی در جامعه است.

وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۹ هزار و ۶۳۸ راس گوسفند، بز، گاو و گوساله در کشتارگاه های استان زنجان ذبح شده که بیشترن دام ذبح شده گاو و گوساله بود.

خبر جدید  رشد 133 درصدی صادرات کشمش از استان زنجان

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان تصریح کرد: از این تعداد ذبح انجام شده، ۴۳ هزار و ۷۰۴ کیلوگرم لاشه و ۲۸ هزار و ۸۰۷ کیلوگرم نیز اندام غیربهداشتی ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

حاج کاظمی افزود: هر کدام از کشتارگاه های استان زنجان دارای یک دامپزشک و یک کاردان دامپزشک از بخش خصوصی، یک ناظر شرعی و یک دامپزشک از بخش دولتی است که به مراحل قبل از کشتار، حین کشتار و بعد از کشتار دام های سبک و سنگین نظارت ویژه ای دارند.

خبر جدید  ناامید کردن مردم حرکت در مسیر دشمن است

وی اظهار داشت: مصرف کنندگان در استفاده از فراوده‌های خام دامی اطمینان خاطر داشته باشند، چرا که کشتاردام و طیور با نظارت ناظران و ذابحان شرعی انجام می شود و دامپزشکی استان زنجان هم نظارتی مستقیم بر کشتارها دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: به منظور جلوگیری از به خطر افتادن سلامت جامعه از طریق کشتار غیر مجاز دام، بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان زنجان به صورت مداوم نسبت به بازرسی از مراکز عرضه فرآورده خام دامی فعالیت دارند.

حاج کاظمی افزود: در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر بهداشتی از فرآورده های خام دامی نسبت به تشکیل پرونده و معرفی متخلفان بهداشتی به مراجع قضایی طبق ضوابط بهداشتی اقدام می شود.

خبر جدید  یکی از مهمترین رویکرد بهزیستی پیشگیری از تولد کودک معلول است

وی از شهروندان خواست، هنگام خرید گوشت دقت کنند که لاشه دام کشتاری در محل قصابی ها دارای برچسب مشخصات تولید و مهر بازرسی بهداشتی دامپزشکی باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان برای حفظ سلامت و بهداشت عمومی در صورت مشاهده هر گونه موارد تخلف بهداشتی فرآورده های خام دامی اعم از گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ، شیر خام و عسل موارد تخلف را با سامانه ۱۵۱۲ با دامپزشکی این شهرستان در میان بگذارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد