10:34:07 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ناکارآمدی نسبی در قوای سه‌گانه وجود دارد/ مدرک تقلبی برخی مسئولان
به گزارش خبرنگار مهر، فریدون احمدی شامگاه دوشنبه در نشست خبری در محل دفتر نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه کشور همواره روزهای دشواری را تجربه کرده و امروز نیز در شرایط خاص به‌سر می‌بریم و این بدان معنی نیست که شرایط امروز کشور ناامیدکننده است، افزود: در گذشته این شائبه […]
ناکارآمدی نسبی در قوای سه‌گانه وجود دارد/ مدرک تقلبی برخی مسئولان

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون احمدی شامگاه دوشنبه در نشست خبری در محل دفتر نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه کشور همواره روزهای دشواری را تجربه کرده و امروز نیز در شرایط خاص به‌سر می‌بریم و این بدان معنی نیست که شرایط امروز کشور ناامیدکننده است، افزود: در گذشته این شائبه وجود داشت که دولت ناکارآمد است، اما معتقدم امروز ناکارآمدی نسبی بین قوای سه‌گانه وجود داشته و همین امر باعث شده است تا آن‌گونه که باید به اهداف‌مان دست نیابیم.

وی ضمن ابراز تأسف از اینکه بیش از ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود، با یادآوری اینکه امسال هم این روند ادامه داشته و در بودجه سال ۹۷ شاهد صرف بخش اعظمی از بودجه برای هزینه‌های جاری کشور هستیم، تصریح کرد: آنچه که امروز بیش از همه باعث آزرده‌خاطری است، وجود فساد اداری در کشور است که بی‌تردید این موضوع نیز از بزرگی دستگاه‌های اجرایی در کشور نشأت می‌گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داریم وضعیت اقتصادی کشور به واسطه سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی بهبود یافته و شاهد رونق کسب و کار و رفع دغدغه اشتغال جوانان به‌ویژه فارغ‌التحصیلان جامعه باشیم، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر حال در حدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم و این موضوع را نیز باید به سایر دغدغه‌هایی که با آن مواجه هستیم، اضافه کنیم.

خبر جدید  مشکلات تولید با استفاده از ظرفیت کامل صنایع کشور کاهش می یابد

احمدی با تاکید بر اینکه انباشت مطالبات چهل سال گذشته به واسطه حرکت در مسیر ناکارآمدی به وجود آمده است، گفت: یکی از دردهای امروز جامعه، خرید و فروش پست‌ها است که باعث شده است علی‌رغم برخورداری از منابع مطلوب در زمینه‌های مختلف، کشور دچار سوء مدیریت شود، بدتر از همه اینکه ۳۰ درصد مسئولان کشور یا مدرک تقلبی دارند و یا معادل‌سازی کرده‌اند که این مسئله کشور را به ناکجاآباد سوق می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه صرف داشتن پول باعث نمی‌شود که کشور را همانند عهد بوق اداره کنیم، افزود: معتقدیم اگر مدیریت کشور اصلاح شود، همه ساز و کارها برای پیشرفت کشور فراهم است و اگر قرار است اتفاقی در کشور رخ دهد، ابتدا به ساکن باید این اتفاق و حرکت از خانه ملت شروع شود. اعتقاد راسخ به این موضوع داریم که امضاهای طلایی منشأ فساد بوده و منشأ برخی از این امضاها را می‌توان در برخی از مسئولیت‌ها دید.

خبر جدید  زنجان؛ پایلوت تولید محصولات گواهی‌شده در کشور

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از  حضور مدیران بازنشسته در پست های مدیریتی حساس کشور، گفت: نمی توان با این افراد تحولی در سیستم اجرایی داشت و امیدوار به حضور جوانان در مشاغل مختلف، ارتقای کارشناسان و شایسته سالاری بود.

احمدی با تاکید بر اینکه نیروهای بازنشسته مانع تحول  و چابکی سیستم اجرایی کشور هستند،  افزود: برخی از همین مدیران بازنشسته آنچنان پست های مدیریتی خود را چسبیده اند که به هیچ طریقی نمی توان آنان را جابجا کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی شایعات در استان مبنی بر تغییر استاندار زنجان، گفت: شایعات مبنی بر جابجایی مدیران از جمله استاندار علاوه بر آسیب زدن به اقتدار و قاطعیت مسئولان در تصمیم گیری و انجام امور، سیستم مدیریت را متزلزل می کند.

 احمدی افزود: درویش امیری استاندار زنجان بنا نیست برای همیشه دراین استان بماند اما تا آخرین روزی که در زنجان حضور دارد تمام مدیران، مسئولان و نمایندگان باید همراهی لازم را با وی داشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی انصاف را کنار گذاشته اند در حالی که در یک تیم، همه باید همدل بوده و به یکدیگر اعتماد داشته باشند، ادامه داد: مدیران تا آخرین روزی که در پست خود مسئولیت دارند باید با صلابت و اقتدار به وظایف خود عمل کنند.

خبر جدید  تصادف در جاده های زنجان ۲ کشته و ۳ مصدوم برجای گذاشت

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  همه ما چرخ های یک ماشین هستیم و به سمت یک مقصد حرکت می کنیم به حتم نباید اجازه دامن زدن به شایعات را بدهیم، گفت: دوران مدیریت اصلاح طلبان است و معنا ندارد که در پست های حساس و سیاسی، افراد غیر اصلاح طلب حضور داشته باشند، این حضور به نحوه عملکرد مدیران عالی رتبه استان و پیشبرد برنامه های دولت لطمه می زند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بین اینکه متاسفانه امروز عزم جدی در مبارزه با فساد نیست و این مبارزه در برخی از جاها رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و نبود سیستم باعث لوث شدن این مهم می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل به سرانجام نرسیدن کارها، نبود انسجام بین مسئولان است و همه در تکاپو هستند تا خرابی‌ها را به دیگری منسوب کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب