19:19:12 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نباید ظرفیت نظام مهندسی کشور در جغرافیای ایران، محصور شود
نباید ظرفیت نظام مهندسی کشور در جغرافیای ایران، محصور شود، بلکه باید فراتر از مرزهای کشور باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در مراسم گرامیداشت روز مهندس، گفت:معماران ایرانی، بدون بهره ‌مندی از امکانات و ابزارهای امروزی، بناهای فاخری ساخته ‌اند که این امر، موجب افتخار تاریخ گذشته، کنونی و آینده ملت […]
نباید ظرفیت نظام مهندسی کشور در جغرافیای ایران، محصور شود

نباید ظرفیت نظام مهندسی کشور در جغرافیای ایران، محصور شود، بلکه باید فراتر از مرزهای کشور باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، استاندار زنجان در مراسم گرامیداشت روز مهندس، گفت:معماران ایرانی، بدون بهره ‌مندی از امکانات و ابزارهای امروزی، بناهای فاخری ساخته ‌اند که این امر، موجب افتخار تاریخ گذشته، کنونی و آینده ملت ایران است.

اسداله درویش‌ امیری افزود: امروز هم اگر مهندسان جوان ایرانی بخواهند و اراده داشته باشند، می‌توانند کارهای بزرگی در زمینه طراحی، ساخت و تولید، انجام دهند.

وی اظهار  داشت: کشور در طول تاریخ از مردان و زنان بزرگی در رشته ‌های مختلف مهندسی، بهره‌مند بوده و جامعه ایرانی در این زمینه به پیشرفت و توسعه مطلوبی در ابعاد و زمینه‌ های مختلف، دست پیدا کرده است.

استاندار زنجان تصریح کرد: در بررسی بنای تاریخی چهل ‌ستون اصفهان، مشاهده می ‌شود که با وجود نبود امکانات امروزی، این بنای فاخر به‌گونه ‌ای محاسبه و ساخته شده که با گذشت چندین قرن از ساخت آن، هنوز هم بازدید این مکان تاریخی، لذت ‌بخش است و مورد توجه جهانگردان و چهره‌ های مختلف از تمام نقاط دنیا قرار می‌گیرد.

خبر جدید  برگزاری جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی در استان زنجان

اسداله درویش‌ امیری با اشاره به اینکه هم اکنون نیز مهندسان ایرانی، افتخار آفرین بوده و در سطح دنیا خوش می ‌درخشند، افزود: مهندسین، متخصصین و فرزندان غیرتمند ایرانی با حفظ ماهیت فعلی حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) در شهر کربلا، سازه‌ ای اجرایی کرده اند که این سازه، یک کار مهندسی ویژه و منحصر به فرد قلمداد می شود.

وی اظهار داشت: در طرح توسعه حرم مطهر امیرالمومنین (ع)، مراحل مطالعه، طراحی و ساخت ۲۲۶ هزار مترمربع بنا در عرض ۴ سال با روح معماری ایرانی-اسلامی و با اجرای بهترین و زیباترین سازه توسط مهندسین ایرانی به اتمام رسیده است، ضمناً تاسیسات این مجموعه، یکی از پیچیده‌ ترین و مجهزترین تاسیساتی است که گرمایش و سرمایش حرم فعلی و توسعه ‌یافته جدید را تامین می‌ کند.

خبر جدید  امسال كارگاه جهان در شب از سطح بالایی برخودار بود

استاندار زنجان با اشاره به اینکه جامعه مهندسین ایرانی، نقش بی ‌بدیلی در دوران دفاع مقدس داشتند که کمتر به آن پرداخته می ‌شود، گفت: هنگامی که از دوران دفاع مقدس و روزگار سخت ملت ایران در جنگ تحمیلی سخن به میان می‌آید، کمتر از حضور بخش مهندسی رزمی، سخن گفته می ‌شود و باید گفت حق مطلب در این خصوص ادا نشده و در حق این جامعه، به نوعی جفا شده است.

اسداله درویش‌ امیری افزود: مهندسین ایرانی، سربازان جان بر کف دوران دفاع مقدس بودند که بستر عملیات را برای رزمندگان، فراهم می ‌کردند،این مهندسان و جوانان عاشق وطن، نیرو، استعداد، توانایی، هنر و نبوغ خود را به کار گرفته و هر روز پدیده ‌ای نو طراحی می کردند تا بستری را برای بهترین شیوه رزم با دشمن فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه باید توجه ویژه‌ ای به جامعه مهندسین کشور صورت گیرد، اظهار داشت: با وجود گذشت سال ها از درگذشت خواجه نصیرالدین طوسی، هنوز هم دستاوردهای علمی این دانشمند بزرگ ایرانی، محل رجوع همگان است؛ چرا که وی از بزرگترین فلاسفه، ریاضی دانان و دانشمندان پر افتخار ایرانی بود که پس از بزرگانی مانند فارابی، ابوریحان بیرونی، بوعلی سینا و رازی، ظهور کرد.

خبر جدید  فروریختن ساختمان های تازه ساخت اعتبار نظام مهندسی را زیر سوال می برد

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در قدیم، مهندس به شخصی اطلاق می‌شد که به علم هندسه آگاهی داشته باشد، تصریح کرد: اکنون دامنه مهندسی، بسیار گسترده و وسیع شده و دانشجویان و دانش‌پژوهان در رشته های مهندسی معتبر و شناخته ‌شده در حال فراگیری هستند.

اسداله درویش‌ امیری افزود: علیرغم اینکه جامعه مهندسین ایرانی از ظرفیت بالایی در این حوزه برخوردار هستند، اما متاسفانه در صادرات خدمات مهندسی در هیچ رشته ‌ای، موفق عمل نشده است،  لذا نباید ظرفیت نظام مهندسی کشور در جغرافیای ایران، محصور شود، بلکه باید فراتر از مرزهای کشور باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب