18:10:53 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرخ مشارکت اقتصادی زنجان طی پاییز امسال به ۴۱٫۹ درصد رسید
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان: نرخ مشارکت اقتصادی زنجان طی پاییز امسال به ۴۱٫۹ درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۵ درصد افزایش داشته است.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری […]

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان:

نرخ مشارکت اقتصادی زنجان طی پاییز امسال به ۴۱٫۹ درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری این استان تا پاییز سال جاری به ۹٫۶ درصد رسید که حکایت از کاهش ۰٫۱ درصدی نسبت به پایان تابستان امسال دارد

حسین امیدمقدم افزود: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال در مناطق شهری ۱۰٫۷و روستایی ۷٫۷ درصد ثبت شد.      

وی یادآورشد: نرخ بیکاری کشور در همین فصل معادل ۱۱٫۹ درصد، در مناطق شهری عدد ۱۳٫۲ و روستایی ۸٫۱ درصد ثبت شد.       

خبر جدید  طرح پیاده راه سازی خیابان امام زنجان دو ماهه به پایان می رسد

امیدمقدم اظهار کرد: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری استان زنجان نشان می دهد این نرخ نسبت به فصل پاییز سال گذشته ۲٫۳ درصد کاهش یافته و از عدد ۱۱٫۹ درصد پاییز ۹۵ به ۹٫۶ درصد در سال جاری رسیده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری کشور هم نشان می دهد این نرخ نسبت به فصل پاییز سال قبل ۰٫۴ درصد کاهش داشته و از ۱۲٫۳ درصد سال گذشته به ۱۱٫۹ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مقایسه نرخ بیکاری استان نسبت به کشور نشان می دهد در پاییز امسال نرخ بیکاری زنجان ۲٫۳ درصد از متوسط کشوری پایین تر است.

خبر جدید  پذیرش پروانه بهره برداری معادن به عنوان وثیقه بانکی در قبال ارائه تسهیلات

امیدمقدم ادامه داد: بررسی و مقایسه نرخ بیکاری نقاط شهری و روستایی کشور و استان نشان می دهد نرخ بیکاری نقاط شهری استان ۲٫۵ درصد و روستایی ۰٫۴ درصد کمتر از متوسط کشوری است.   

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: نتایج نرخ بیکاری جوانان ۲۴-۱۵ ساله نشان می دهد که ۱۸٫۴ درصد از این گروه سنی در زنجان بیکار هستند که این رقم در کشور به ۲۸٫۴ درصد می رسد.

وی اضافه کرد: در فصل پاییز امسال از جوانان فعال واقع در سن ۲۴-۱۵ ساله استان زنجان و کشور به ترتیب به ازای هر ۵ و ۳نفر جوان فعال، یک نفر بیکار بوده است.    

خبر جدید  مجموع ظرفیت هتل های استان 511 تخت گرید دار است

امیدمقدم ابراز کرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنجان طی پاییز امسال به ۴۱٫۹ درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۵ درصد افزایش داشته است. 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی و نرخ بیکاری با یکدیگر ارتباط معکوس دارند، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در پاییز سال جاری معادل ۴۰٫۱ درصد ثبت شد که نسبت به رقم ۳۸٫۹ درصدی پاییز سال گذشته خبر از رشد ۱٫۲ درصدی می دهد.

وی افزود: در همین فصل سهم اشتغال بخش کشاورزی در استان زنجان ۳۲٫۳، صنعت ۳۴٫۴ و خدمات ۳۳٫۴ درصد بود.   

 

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب